رئیس تامین اجتماعی بروجرد:

بیش از پنج هزار کارگر ساختمانی در بروجرد تحت پوشش بیمه قرار دارند

بیش از پنج هزار کارگر ساختمانی در بروجرد تحت پوشش بیمه قرار دارند
شناسه خبـر : ۱۲۹۹۶ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸

رئیس تامین اجتماعی بروجرد گفت: پنج هزار و 700 کارگر ساختمانی در بروجرد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و تنها کارگرانی که شغل اصلی آنها اشتغال کارهای ساختمانی باشد تحت پوشش قرار می گیرند.

"قدرت اله سعادتی" رئیس تامین اجتماعی بروجرد در گفت و گو با سفیر افلاک  گفت: در حال حاضر پنج هزار و 700 کارگر ساختمانی در شهرستان بروجرد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و این کارگران تنها هفت درصد حق بیمه را پرداخت می کنند.

 

وی اضافه کرد: در صورتی که فرد کارافتاده، بازنشسته و یا فوت کند مزایای بیمه ارائه می شود و بیمه کارگران ساختمانی ارزان ترین بیمه است که تنها شامل کارگرانی می شود که اشتغال آنها در کارهای ساختمانی است و باید دارای کارت فنی و حرفه ای باشند.

 

سعادتی اظهار داشت: نهایت تلاش ما این است که کارگرانی تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند که حتما شغل آنها کارگری باشد و از تحت پوشش قرار گرفتن افرادی که شغل آنها کارگر ساختمانی نیست اما قصد دارند تحت پوشش قرار گیرند جلوگیری می شود.

 

"عبدالعلی گیوه کی" رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بروجرد تعداد کارگران ساختمانی بروجرد را هفت هزار نفر اعلام کرد و افزود: پنج هزار و 700 کارگر که بیش از 80 درصد کارگران ساختمانی هستند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

 

وی اضافه کرد: در همین راستا انجمنی با عنوان انجمن صنفی کارگران ساختمانی بروجرد وجود دارد که زیر نظر سازمان تامین اجتماعی در حال فعالیت است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران