امام جمعه بروجرد:

رفع انحطاط اخلاقی در جامعه نیازمند تلاش جدی است

رفع انحطاط اخلاقی در جامعه نیازمند تلاش جدی است
شناسه خبـر : ۱۲۹۷۵ سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳

امام جمعه بروجرد گفت: در راستای اخلاق، جامعه دچار انحطاط و سقوط شده و تا کنون برای رفع این مشکل و برطرف کردن آن هیچ تلاشی صورت نگرفته است و کمتر به این موضوع مهم پرداخته شده است.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام "حسن ترابی" امام جمعه بروجرد در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: یکی از ویژگی های پیامبر(ص) اخلاق ایشان بود که باید جامعه اسلامی از اخلاق پیامبر(ص) الگو بگیرد اما جامعه اسلامی با تعلیم و اخلاق پیامبر(ص) فاصله دارد.

 

وی با اشاره به اخلاق در جامعه اضافه کرد: در راستای اخلاق، جامعه دچار انحطاط و سقوط شده و از نظر اخلاقی زیر صفر است و تا کنون برای رفع این مشکل و برطرف کردن آن هیچ تلاشی صورت نگرفته و کمتر به این موضوع مهم پرداخته شده است.

 

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: در این راستا نیاز است بزرگان و نخبگان و افراد صاحب نظر برای مبارزه با فساد اخلاقی راهکارهایی را در نظر بگیرند تا هر چه سریعتر مشکلات در این راستا کاهش یابد.

 

حجت الاسلام ترابی دعوت به وحدت و دوری از تفرقه را از اساسی ترین تعالیم پیامبر(ص) برشمرد و افزود: یکی از اقدامات و اهداف پیغمبر(ص) برقراری روابط و اتحاد در بین مسلمانان بود و سیره پیامبر(ص) سراسر وحدت و اتحاد است و امروزه جامعه ما نیازمند اخلاق و وحدت است.

 

به گفته وی امروز سلطه بیگانگان روز به روز گسترده می شود و خون مظلومان بی گناه به زمین ریخته می شود تا جایی که مسلمان کشی اوج گرفته و این همه اختلاف و مشکلات ناشی از تفرقه است.

 

امام جمعه بروجرد با اشاره به اقامه نماز در مساجد، مدارس و ادارات گفت: به نظر می رسد آنگونه که شایسته است در بحث اقامه نماز عمل نشده به طوری که حتی در ارائه گزارش هاهم مشکلاتی وجود دارد و این در حالیست که تا آمار و اطلاعات کافی نباشد نمی توان آسیب شناسی را انجام داد.

 

وی بیان کرد: برخی به دنبال رفع تکلیف بوده و این سبب می شود تا نتیجه و خروجی جلسات اثر گذار نباشد و نیاز است مسئولین و متولیان دست خالی به این جلسات نیایند و حتما یک کار علمی در این راستا صورت گیرد تا آسیب شناسی در موضوع برگزاری نماز صورت گیرد.

 

در ادامه "اشرف چگنی" عضو شورای شهر بروجرد افزود: مشکلات در مساجد بسیار زیاد است و نیاز است در این راستا اقداماتی صورت گیرد و یکی از مهمترین مشکلات هیات امنا است و نیاز است هیات امنا افراد جوانی باشند تا بتوانند جوانان را جذب مساجد کنند و در هر مسجدی یک ستاد فعال شود.

 

به گفته وی برخی از هیات امنا برخورد خوبی با نمازگزاران ندارند و ممکن است سبب شود تا جوانان به سمت مساجد نروند.

 

چگنی با اشاره به مشکلات شهرک ها گفت: در مسکن مهر بروجرد یک مسجد و حسینیه وجود ندارد تا برنامه های فرهنگی و مذهبی در آنجا صورت گیرد و نیاز است برای اجرای کارهای فرهنگی و مذهبی برنامه ریزی و هزینه شود تا دشمن نتواند به اهداف خود برسد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران