امام جمعه موقت الیگودرز:

تفرقه افکنی بین شیعه وسنی ابزار پیاده سازی توطئه های دشمنان اسلام است

تفرقه افکنی بین شیعه وسنی ابزار پیاده سازی توطئه های دشمنان اسلام است
شناسه خبـر : ۱۲۹۴۴ یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۰

حجت الاسلام ترکی گفت: تفرقه افکنی بین شیعه وسنی ابزاری مناسب برای دشمنان ومستکبران جهان تا به وسیله آن توطئه ها و فتنه های خود را برای نابودی اسلام ناب محمدی (ص) اجرا کنند.      

به گزارش سفیر افلاک،حجت الاسلام سهراب ترکی گفت: حضرت امام خمینی (ره) بین  12ربیع الاول ولادت رسول اکرم به روایت اهل سنت  تا 17 ربیع الاول ولادت  حضرت رسول اکرم (ص) وامام جعفر صادق (ع) را  هفته وحدت اعلام نمودند و مقام معظم رهبری ودیگر مراجع  به وحدت بین فرقه های مختلف اسلامی  توجه خاص داشته اند.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت وحدت از نظر امام خمینی (ره)گفت: امام خمینی (ره) حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران  زمانی که امام خمینی (ره) را از عراق به کویت تبعید کردند در بین راه موقع  نماز ظهر به مسجد اهل سنت رسیدند امام خمینی (ره)  به امام جماعت آن مسجد که از اهل سنت بود اقتدا نمودند این یعنی که معمار کبیر انفلاب حتی قبل از انقلاب هم به مسئله وحدت اهمیت می دادند.

 

 حجت الاسلام ترکی با اشاره ضرورت توجه علمای اهل سنت و شیعه نسبت به وحدت اظهار داشت: همه علمای اهل سنت وشیعه باید به مسئله وحدت توجه بیشتری داشته باشند و امیدوارم یک روزی به جایی برسیم که بگویند یک میلیارد و دویست میلیون مسلمان واقعی در جهان وجود دارد.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات وعالیات شهرستان الیگودرز بیان کرد: در حال حاضر توجه به مسئله وحدت بین شیعه وسنی بسیار لازم وضروری است چرا که یکی از اهداف ایجاد تکفیریها اختلاف وتفرقه افکنی بین شیعه وسنی ومخدوش نمودن چهره اسلام ناب محمدی (ص)  بود  ودر حقیقت تفرقه افکنی بین شیعه وسنی ابزاری مناسب برای پیاده سازی توطئه ها و فتنه های دشمنان اسلام است.

 

امام جمعه موقت الیگودرز به سخنان مقام معظم رهبری و لزوم بصیرت در مسئله وحدت اشاره کرد و گفت: با بصیرت بودن  یعنی اینکه حرفی و یارفتاری نکنیم که باعث تتفرقه شودو به قول معروف آب به آسیاب دشمن نریزیم.

 

رئیس شورای نگهبان الیگودرز افزود: شیعه وسنی به جدا ازهم ندانند و اگر این اتفاق بیفتد قدرت بزرگی در جهان خواهیم داشت ما باید به دنبال نقاط مشترکمان باشیم چرا که در غیر این صورت دشمنان از این موضوع علیه خود مسلمانان استفاده خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: هیجار

ارسال نظر

6 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران