پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در لرستان برگزار شد

پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در لرستان برگزار شد
شناسه خبـر : ۱۲۷۹۴ پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵

باحضور جمعی از بسجیان پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در خرم آباد برگزار شد.

به گزارش سفیر افلاک پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری که در مرکز همایش های دانشگاه علمی کاربردی لرستان برگزار شد.

 

در این همایش که مخترعین و جهادگران علم و فناوری در لرستان حضور داشتند مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری لرستان گفت:کسی که از درون حالش برای کشور بسوزد، از نظر ما و دیدگاه رهبری یک بسیجی است.

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری لرستان   

 

 

مهدی رحیمی اظهار کرد: ما از کسانی که طرح هایی علمی، پژوهشی و فناوردی  دارند حمایت می کنیم که در همین راستا و برای برای پویایی کارمان 4 مرکز رشد را در سطح استان ایجاد کرده ایم.

وی افزود: بر همین اساس در سال 95 تعداد 84 طرح را مورد حمایت قرار دادیم که از این تعدا به 3 طرح به مرحله تجاری سازی رسیده است.

 

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری لرستان ادامه داد: در 6 ماه نخست سالجاری نیز 32 طرح از سوی ما مورد حمایت قرار گرفت که تاکنون 2 طرح به مرحله تجاری رسیده است. 

 مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری لرستان

وی به موانع عدم پشرفت لرستان نیز اشاره کرد و بیان داشت: یکی از دلایلی که لرستان در مسیر پیشرفت قرار نمی گیرد نبود طرح های علمی است که ما بر همین اساس خانه نخبگان لرستان را در 5 کارگروه ایجادنمودیم که موانع موجود را مورد بررسی و راهکارهای مورد نیاز را نیز ارائه می دهند و در اختیار مسئولین قرار می دهیم.

 

دکتر رحیمی به انتقاد از مسئولین لرستان پرداخت و بیان کرد: مسئولین لرستان که می بایست یاریگر ما باشند تاکنون هیچ کمکی نکرده اند و دست یاری بسیجیان میان سنگر علم و فناوری در لرستان را نگرفته اند.

 

همچنین در جشنواره جهادگران علم فناوری لرستان 3 تن از نخبگان به بیان دیدگاه های خود مبنی بر هفته بسیج و نقش آن در کشور و نیز اشاره به خود باوری و حمایت مسئولان از طرح های علمی در استان پرداختند.

  سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری لرستان

ضمن این که در این آیین از پودر زی بر، دستگاه برش مغناطیس، پلاسما سیکلوترونی و بالانس نوری که به ترتیب توسط آقایان شادکام- پروفسور چگنی-دکتر رحیمی و آقای آدینه طراحی و ساخته شده اند نیز رونمایی شد.

 

پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری با تجلیل از برگزیدگان خاتمه یافت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران