سفیرافلاک گزارش می دهد؛

چوب مسافربرهای شخصی لای چرخ تاکسی ها/ ضایع شدن حقوق تاکسی ها در سایه بی نظارتی

چوب مسافربرهای شخصی لای چرخ تاکسی ها/ ضایع شدن حقوق تاکسی ها در سایه بی نظارتی
شناسه خبـر : ۱۲۷۸۹ پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶

مدتهاست مسافربرهای شخصی عرصه را بر تاکسی ها تنگ کرده و متولیان و مسئولان مربوطه تا کنون اقدامی اساسی برای رفع این مشکل انجام نداده و هر روز شاهد افزایش مسافربرهای شخصی در بروجرد هستیم.

به گزارش سفیر افلاک شهر مملو از خودروهایی است که هر کدام در مسیری حرکت می کنند، از تاکسی گرفته تا مسافربهای شخصی و اتوبوس و هر یک از مسافران با انتخاب وسایل حمل و نقل جابجا می شوند.

 

کافیست چند لحظه در کنار خیابان بایستی تا جولان مسافربرهای شخصی را از نزدیک ببینی، مسافربرهایی که اغلب آنها در شهر بروجرد با خودروی پیکان و یا پراید مشغول جابجایی مسافران هستند.

 

Image result for ‫مسافربرهای شخصی‬‎

 

مسافربرهایی که روز به روز بر تعدادشان اضافه می شود و در سایه سکوت متولیان و مسئولان مربوطه همچنان در شهر جولان می دهند، گویی جابجایی مسافران را بر عهده گرفته اند و بدون مجوز و گاهی غیر بومی در این کار مشغول هستند.

 

این در حالیست که برخی از افراد هم برای رهایی از بیکاری و حداقل کسب درآمدی هر چند اندک چاره ای جز مسافرکشی ندارند اما امنیت مسافران در این راستا حرف اول را می زند که تردد تاکسی ها در سراسر شهر و جابجایی مسافران قطعا بهتر و امن تر است.

 

با توجه به نرخ بیکاری در بروجرد، جوانان زیادی مشغول به مسافرکشی هستند، برایشان فرقی ندارد در کدام مسیر و محور ، فقط در تلاش هستند تا زودتر از تاکسی ها جلوی پای مسافر بایستند و مسافر را جابجا کنند.

 

Image result for ‫مسافربرهای شخصی‬‎

 

گرچه تا کنون طبق گفته متولیان بیشتر مسافربرهای شخصی در بروجرد را غیر بومی عنوان کردند که از شهرهای اطراف در این شهر اقدام به جابجایی مسافران می کنند اما در حال حاضر دستگاه های متولی تمایلی به صحبت کردن در این زمینه را ندارند.

 

یکی از رانندگان تاکسی در بروجرد در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه به دلیل نبود نظارت مسافربرهای شخصی بیشتر از تاکسی ها در خیابان مسافران را جابجا می کنند که دلیل اصلی این مشکل نبود نظارت است.

 

وی اضافه کرد: درآمد و امرار معاش تاکسی داران فقط از طریق کار با تاکسی است اما خودروهای شخصی عرصه را بر ما تنگ کرده و گاهی در خرج اولیه زندگی هم می مانیم و تا کنون برای رفع این مشکل اقدامی صورت نگرفته است.

 

Image result for ‫مسافربرهای شخصی‬‎

 

این راننده تاکسی اظهار داشت: جالب است که بیشتر مسافربرهای شخصی در بروجرد پلاک شهرهای دیگر هستند که بهترین شهر را برای مسافر کشی بروجرد می دانند.

 

وی بیان کرد: جابجایی مسافران توسط مسافربرهای شخصی بعد از ظهرها بیشتر می شود و می توان حجم انبوهی از این ماشین های شخصی را در خیابان ها مشاهده کرد که نظارتی صورت نمی گیرد.

 

به گزارش سفیرافلاک تلاش برای گفت وگو با متولیان و مسئولان مربوطه در این راستا بی نتیجه ماند و مسئولان مربوطه ترجیح می دهند سکوت کنند تا شاید بعدها این مشکل خود به خود حل شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران