مدیرکل اوقاف استان:

استخدام بیش از 2هزارخادم در امامزادگان و مساجد لرستان

استخدام بیش از 2هزارخادم در امامزادگان و مساجد لرستان
شناسه خبـر : ۱۲۷۲۳ دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰

مدیرکل اوقاف لرستان گفت: تاکنون بیش از 2هزار خادم  در مساجد و امامزادگان استان به کار گیری شده اند و در سال96  از درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها برای قریب به 49خاتوار اشتغالزایی ایجاد شده است.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام مرتضی خاکباز،مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان پیش از ظهر امروز در همایش وقف و رسانه که در خانه معلم خرم آباد برگزارشد،گفت: عملکرد مجموعه اوقاف استان لرستان  در سال96 بر محوریت کارهای عمرانی،فرهنگی و مدیریتی است.

 

وی با بیان این که 25اسفند هرسال  یک کتاب به عنوان  راهنمای کار تدوین می شود،گفت: اوقاف و امورخیریه در طول سال براساس این راهنما و بر حول محور آن حرکت می کند و  در هر فصل 25درصد از این برنامه باید عملیاتی شود.

 

حجت الاسلام خاکباز اظهار داشت: اصحاب رسانه تا به امروز برای مردم سنگ تمام گذاشته اند بارها برای یک موضوع پی گیری صورت گرفته تا به نتیجه برسد و یا ایجاد وقف جدید به قلم فرسایی اصحاب رسانه صورت گرفته است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان با بیان این که هدف ما مدیریت، آبادانی و عمران بقاع متبرکه است،گفت: اولویت مهم در استان محرومیت زدایی و اشتغال است  و تاکنون بیش از 2هزار خادم  در مساجد و امامزادگان استان به کار گیری شده اند و در سال96  از درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها برای قریب به 49خاتوار اشتغالزایی ایجاد شده است.

 

وی تصریح کرد: هدف اوقاف محرومیت زدایی و اشتغالزایی است اگر هردستگاهی باتوجه به توان خود اشتغال زایی ایحاد کند فقر و محرومیت وجود نخواهد داشت.

 

حجت الاسلام خاکباز با اشاره به این که امامزاده های شاخص و کلیدی در استان داریم که از استان ها و کشورهای دیگر زائر دارند، گفت: تمام دستگاه های مرتبط با ستاد تسهیلات نوروزی براری ارائه خدمات به مهمانان فعالیت می کنند و دستگاه وقف 2نیز در ایام عید 2میلیون زائر را میزبانی می کند.

 

به گفته وی 25درصد مراکز درمانی موقوفه است و استان لرستان هم در این حوزه پیشتاز است و احداث درمانگاه تخصصی سرطان در بروجرد در این  زمینه صورت گرفته است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران