معاون استاندار لرستان:

بانک اطلاعاتی کودکان کار استان لرستان ایجاد شود

بانک اطلاعاتی کودکان کار استان لرستان ایجاد شود
شناسه خبـر : ۱۲۶۵۸ چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان خواستار ایجاد بانک اطلاعاتی از کودکان کار شد و گفت: شهرداری‌ها درزمینهٔ مقابله با متکدیان با شناسایی‌های صورت گرفته بین متکدیان و کودکان کار تفکیک کنند.

به گزارش سفیر افلاک حبیب اله خجسته پور در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد کودکان کار را آسیبی جدی دانست که نیازمند بررسی مفصل است و اظهار داشت: شهرداری‌ها و بهزیستی می‌توانند در این زمینه اقدامات خوبی را انجام دهند.

 

وی افزود: آسیب‌های اجتماعی به‌نوعی درهم‌تنیده هستند و معمولاً یک آسیب اجتماعی می‌تواند علت به وجود آمدن آسیب دیگری باشد و به همین ترتیب ادامه می‌یابد بنابراین اگر کودک سالم و بانشاطی تربیت شود والدین آینده این جامعه سالم خواهند بود.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان یکی از علل طلاق را عدم کسب مهارت‌های زندگی دانست و بیان کرد: اگر بتوانیم کودکان و نوجوانان سالم را در این دوران و در این زمان تربیت کنیم والدینی را در آینده خواهیم داشت که آستانه تحمل بالاتری خواهند داشت و از خشونت دوری می‌کنند و به سمت زندگی بانشاط و مسالمت انگیز حرکت می‌کنند.

 

وی بابیان اینکه بسیاری از بزه‌هایی موجود از میان کودکان کار خارج می‌شود، گفت: کودکان کار معمولاً در مناطقی زندگی می‌کنند که بیشترین آمار طلاق و کمترین شادی و نشاط در آن مناطق وجود دارد.

 

خجسته پور خواستار ایجاد بانک اطلاعاتی از کودکان کار شد و افزود: تحصیل کودکان کار دغدغه‌ای است که انتظار می‌رود آموزش‌وپرورش مساعدت جدی در این زمینه داشته باشد و شهرداری‌ها نیز درزمینهٔ مقابله با متکدیان با شناسایی‌های صورت گرفته بین متکدیان و کودکان کار تفکیک کنند.

 

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه کودکان کار تأکید کرد و گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد با حداقل امکانات بیشترین تأثیر و فعالیت را در این زمینه ‌دارند که دستگاه‌های متولی باید از ظرفیت این نهادها بیشترین استفاده را ببرند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در طرح تقسیم‌کار ملی برای هریک از آسیب‌های اجتماعی یک دستگاه متولی و به ازای هر دستگاه متولی تعدادی دستگاه همکار مشخص‌شده است که در بحث طلاق دستگاه متولی سازمان بهزیستی است اما در کنار این سازمان تعدادی دستگاه همکار همچون دانشگاه علوم پزشکی، دادگستری، آموزش‌وپرورش، ورزش و جوانان و نهادهای فرهنگی دیگری تعریف‌شده است.

 

وی با تأکید بر مشخص شدن سهم هر دستگاه در این زمینه عنوان کرد: درزمینهٔ کاهش آمار طلاق هر سازمان برنامه‌های خود را به‌صورت ریز به سازمان بهزیستی ارائه دهد و این سازمان نیز بانک اطلاعاتی با همکاری ثبت‌احوال تهیه کند و با توجه به موقعیت بومی و محلی استان به دنبال علل این موضوع باشد چراکه برخی علت‌های مطرح‌شده ملی است که ممکن است در استان لرستان اولویت‌ها تغییر پیدا کند و به دنبال حل موضوع به‌صورت بومی و محلی هستیم.

 

خجسته پور آمار طلاق در برخی شهرستان‌ها را نگران‌کننده خواند و گفت: باید به‌صورت ویژه و موردی جلسه آتیه طلاق در شهرستان کوهدشت برگزار شود تا 20 درصد آمار طلاق اعلام‌شده در این شهرستان ریشه‌یابی و واکاوی شود.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: تسنیم

ارسال نظر

7 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران