فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد:

30 هزار قرص نان امروز به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد

30 هزار قرص نان امروز به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد
شناسه خبـر : ۱۲۶۳۸ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۶

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: 30 هزار قرص نان امروز به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد و فردا همین مقدار نان هم از بروجرد ارسال خواهد شد.

به گزارش سفیر افلاک  سرهنگ "مجید سوری" فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد در جلسه شورای مدیریت بحران که در فرمانداری برگزار شد گفت: در حال حاضر 15 ایستگاه در بروجرد برای جمع آوری کمک های مردمی برپا شده اند تا کمک های نقدی و غیر نقدی مردم را برای مردم زلزله زده غرب کشور جمع آوری کنند.

 

وی اضافه کرد: مهمترین اقلام مورد نیاز این مردم بعد از چادر، آب و نان است که امروز 30 هزار قرص نان توسط 2 نانوایی سپاه به این مناطق ارسال شد و فردا نیز 30 هزار قرص نان ارسال خواهد شد.

 

سوری اظهار داشت: برای جلوگیری از بی نظمی و بار ترافیکی بهتر است همه کمک های مردمی از مجاری قانونی به این مناطق ارسال شود و ورود اشخاص و کمک ها به صورت انفرادی ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند.

 

در ادامه "ریاضتی" رئیس بنیاد مسکن بروجرد افزود: بعد از زلزله سال 85 بازسازی و مقاوم سازی خانه های روستایی شهرستان بروجرد در دستور کار قرار گرفت و 84 درصد خاتنه های روستایی مقاوم سازی و نوسازی شدند.

 

وی اضافه کرد: واحدهایی وجود دارند که تخریبی بوده و ممکن است مشکلاتی را داشته باشند که در مجموع برای تعمیر و احداث واحدهای شهری و روستایی پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

"شهاب روزبهانی" رئیس آموزش و پرورش بروجرد گفت: در زلزله اخیر پنج مدرسه شهری بروجرد دچار آسیب جدی شده اند و نیاز است برای مدارس فرسوده فکری شود چرا که تعداد مدارس فرسوده شهرستان بروجرد زنگ خطری برای بروجرد است.

 

"صارمی" رئیس آموزش و پرورش بروجرد افزود: بر اثر زلزله اخیر سقف سه کلاس اشترینان فرو ریخت و عملا مدرسه سمیه غیر قابل استفاده شده و دانش آموزان این مدرسه تخلیه شده اند.

 

وی اضافه کررد: این زلزله به سه مدرسه روستایی و 2 مدرسه اشترینان خسارت وارد کرد.

 

"علی شاهرودی" اضافه کرد: امروز 7 هزار قرض نان لواش و 250 سنگک از طریق تعدادی نانوایی تحویل داده شده و فردا اقلامی مانند کنسرو، آب و برنج ارسال خواهد شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران