سفیرافلاک گزارش می دهد؛

سامان کاشی بروجرد به صورت کامل تعطیل شد/ 38 کارگر اخراج شدند

سامان کاشی بروجرد به صورت کامل تعطیل شد/ 38 کارگر اخراج شدند
شناسه خبـر : ۱۲۶۲۳ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱

کارخانه سامان کاشی بروجرد طی روزهای گذشته 38 نفر از کارگران خود را که آخرین گروه کارگران بودند با 20 ماه حقوق معوقه اخراج کرد و عملا این کارخانه تعطیل شد.

به گزارش سفیر افلاک  داستان تعطیلی کارخانه های بروجرد قصه ای است که چند سال است هنوز به پایان نرسیده، هنوز هم با وجود تعطیلی برخی از کارخانه ها و اخراج صدها کارگر، شاهد غیر فعال شدن و تعطیلی دیگر کارخانه ها هستیم و تا کنون اقدامی برای رفع این همه تعطیلی کارخانه های بروجرد صورت نگرفته است.

 

هر جای شهر را که می نگری، جوانانی را می بینی که بیکار هستند، یا دست فروشی می کنند و یا در به در دنبال کار می گردند، کارگرانی که با سابقه های طولانی حالا باید شرمنده خانواده شوند.

 

گرچه در طول این سالها بسیاری از کارخانه ها و کارگاه های بروجرد تعطیل و نیمه تعطیل شده اند اما مسئولین فقط وعده هایی داده اند که روی کاغذ بوده و هیچ کدام از این وعده ها محقق نشده و باز هم امروز خبر تعطیلی رسمی کارخانه سامان کاشی شنیده شد.

 

تصویر مرتبط

 

دومینوی تعطیلی کارخانه های بروجرد سبب شد تا کارخانه کاشی جم، سامان کاشی، زاگرس خودرو کاملا تعطیل شوند، البته این خبر تعطیلی کارخانه ها برای برخی از مسئولین که مدام شعار و وعده می دهند کمی سخت است و تلاش می کنند نشان دهند کارخانه ها تعطیل نشده و در واقع چشمان خود را به روی حقیقت بسته اند.

 

متاسفانه کارخانه سامان کاشی آخرین گروه از کارگران خود را که 38 نفر بودند چند روز پیش اخراج کرد و این کارخانه رسما تعطیل شد.

 

"عبدالعلی گیوه کی" رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد در گفت و گو با سفیرافلاک با اشاره به آخرین وضعیت کارخانه سامان کاشی بروجرد گفت: سال گذشته 80 کارگر این کارخانه اخراج شدند که با گذشت یک سال هنوز مطالبات 3.5 میلیاردی آنها پرداخت نشده است.

 

نتیجه تصویری برای کارخانه تعطیل شد

 

وی اضافه کرد: طی یک سال گذشته این کارخانه تنها 45 کارگر داشت که عملا تولیدی صورت نمی گرفت اما به دلایل مختلف 38 کارگر دیگر این کارخانه چند روز پیش اخراج شند و هم اکنون تنها 8 نگهبان در این کارخانه وجود دارد.

 

گیوه کی اظهار داشت: مطالبات این 38 کارگر بیش از یک میلیارد تومان است و این کارگران حدود 20 ماه حقوق معوقه دارند که در صورت عدم پرداخت این مطالبات از سوی کارفرما، اجرای احکام وارد خواهد شد که توقیف اموال صورت می گیرد.

 

به گفته وی همچنین بدهی سامان کاشی به تامین اجتماعی بیش از 20 میلیارد تومان است و این کارخانه به بانکها حدود 35 میلیارد تومان بدهی دارد و مشکلات مالی سبب شده تا این واحد نتواند به تولید ادامه دهد.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: کارفرمای این کارخانه درخواست 50 میلیارد تومان تسهیلات را دارد اما به دلیل بدهی به بانکها، نمی توان این میزان تسهیلات را ارائه داد و باید ابتدا بدهی های این کارخانه تعیین تکلیف شود.

 

این کارخانه هم تعطیل شد و به جمع دیگر کارخانه های تعطیل پیوست، اما وعده های مسئولین عملی نشد و نه تنها کارخانه رونق نگرفت و کارگری در این واحدها بازگشت به کار نشد بلکه همه کارگران اخراج و کارخانه تعطیل شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران