نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی:

توزیع پزشک متخصص عادلانه و براساس جمعیت باشد/در صورت بی عدالتی،وزارت بهداشت باید پاسخ دهد

توزیع پزشک متخصص عادلانه و براساس جمعیت باشد/در صورت بی عدالتی،وزارت بهداشت باید پاسخ دهد
شناسه خبـر : ۱۲۶۰۷ دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: توزیع پزشک متخصص در شهرستان های استان لرستان باید عادلانه و براساس جمعیت باشد و در صورت بی عدالتی، وزارت بهداشت باید پاسخگو باشد.

 "عباس گودرزی" نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با سفیر افلاک  با اشاره به توزیع پزشکان متخصصان در شهرستان های استان لرستان گفت: از مدتها قبل با توجه به مراجعات به بیمارستان ها، داشتن حداقل 2 پزشک جراح مغز و اعصاب برای بروجرد در اولویت قرار گرفت و این در حالی بود که تا چند ماه پیش تنها یک جراح مغز و اعصاب در بروجرد فعالیت داشت.

 

وی اضافه کرد: بروجرد دومین شهر پرجمعیت استان لرستان است و داشتن پزشکان متخصص براساس جمعیت ضروری است و به همین دلیل در جلسه ای با وزیر بهداشت، مجوز یک جراح مغز و اعصاب برای بروجرد صادر شد که در توزیع پزشکان متخصص، این جراح به بروجرد اختصاص داده شد.

 

گودرزی وجود چندین متخصص دیگر را در رشته های مختلف برای بروجرد ضروری دانست و افزود: نیاز شهرستان بروجرد را به پزشکان متخصص به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشک لرستان اعلام کردیم اما در توزیع اخیر پزشکان متخصص از 67 پزشک تنها هفت پزشک متخصص به شهرستان اختصاص داده شده است.

 

به گفته وی دانشگاه علوم پزشکی اظهار دارد که در برخی از شهرستان ها حتی یک پزشک متخصص هم نبوده که برخی از پزشکان برای شهرستان های دیگر در نظر گرفته شده اند و این در حالیست که بروجرد شهر دوم استان است و باید متناسب با جمعیت پزشک متخصص برای این شهر در نظر گرفته شود.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در راستای پیگیری این موضوع، قرار شد لیست توزیع پزشکان متخصص در استان لرستان در اختیار ما قرار گیرد و چنانچه بی عدالتی در توزیع پزشک متخصص مشاهده شود، وزارتخانه باید پاسخگوی این مشکل باشد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران