ژن برتر آموزش وپرورش لرستان حاشیه ساز شد:

از استخدام خانوادگی تا معلمان وارداتی بدون سابقه تدریس؟؟/ملکشاهی راد کاشف ژن برتر آموزش وپرورش لرستان

از استخدام خانوادگی تا معلمان وارداتی بدون سابقه تدریس؟؟/ملکشاهی راد کاشف ژن برتر آموزش وپرورش لرستان
شناسه خبـر : ۱۲۵۷۱ شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱

اشتغال مهمترین دغدغه خانواده های لرستان که این روزها با افشاگری ملکشاهی راد نماینده مجلس از استخدام بی ضابطه در آموزش وپرورش لرستان،امید جوانان فارغ التحصیل بیکار لرستانی دوباره به یاس ونا امیدی تبدیل شد.

به گزارش سفیر افلاک،امروز مهمترین دغدغه جوان ایرانی،اشتغال است به طوری که نمایندگان مجلس بیشترین مراجعات را در خصوص اشتغال دارند.

 

وضعیت بیکاری در لرستان طوری نگران کننده است که بیشترین وقت فرمانداران ،بخشداران در راس آنها استاندار لرستان هم نیز به پاسخ گویی به نامه ها و دیدارهای مردمی در خصوص اشتغال خانواده های لرستانی است.

 

استخدام دولتی به آرزوی دست نیافتنی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی تبدیل شده که پس از 10الی 12سال تحصیل هنوز باداشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد بیکار هستند.

 

وزارت آموزش وپرورش از عریض وطویل ترین دستگاه های  کشور که بیشترین نیروی استخدامی را دارد و هرساله هم بنا برنیازی که دارد اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می کند.

 

در روزهای اخیر ملکشاهی راد نماینده مردم خرم آباد ودوره چگنی در مجلس به عنوان کاشف ژن برتر در سیستم تعلیم وتربیت لرستان که سابقه مدیریت آموزش وپرورش  این استان را بر عهده داشته با رونمایی از پرده ای تلخ در آموزش وپرورش لرستان ،تفکر همگان را به این سمت هدایت کرده که چگونه می شود در سیستم آموزش وپررش به این شکل و به راحتی استخدام نیرو انجام گیرد؟، این در حالی که برخی از نیروهای حق التدریس با سابقه 10سال خدمت هنوز استخدام نشده اند یا شرکتی ها و افرادی که در نهضت سواد آموزی فعالیت دارند هنوز چشم انتظار استخدامی هستند.

 

این روزها در اکثر دستگاه های اجرایی دولت، استخدام نیرو از طریق شرکت ها به معضلی تبدیل شده که خیلی از  افراد جوانی که بی تجربه هستند وتخصصی ندارند فقط بر اساس بند "پ" و بی ضابطه استخدام می شوند وپس از چند سال هم تبدیل وضعیت آنها صورت می گیرد و بدون هیچ دغدغه ای با پایمال کردن حقوق جوانان بدون داشتن پارتی استخدام پیمانی دستگاه های اجرایی می شوند.

 

 این در حالی که به گفته این نماینده مجلس استخدامی در آموزش وپرورش لرستان از سیاسی و طایفه ای گذشته و به خانواده رسیده به طوری که ۲۱نفر از یک خانواده در آموزش وپرورش لرستان استخدام شده ولی همچنان جوانان زیادی با داشتن مدرک علوم پایه در آرزوی استخدامی در آموزش وپرورش هستند.

 

داغ بیکاری در لرستان  قدمتی تاریخی دارد،که با انتشار این گونه اخباری در فضای مجازی و ناحقی ها داغ خانواده های بیکار لرستانی تازه تر می شود.

 

بر اساس شنیده ها،استخدام افرادی به صورت حق التدریس که سابقه تدریس در هیچ جایی ندارند و با گرفتن نامه هایی از برخی مدارس خود را معلم معرفی کردند و توانستند با جمع آوری یک سری مدارک باشکایت از  دیوان عدالت اداری رای استخدامی بگیرند هم شائبه دیگری است که در سیستم تعلیم وتربیت لرستان وجود دارد!

 

به نظر می رسد برای اثبات این ادعا و اتفاقات تلخ در آموزش وپرورش لرستان بایستی کمیته حقیقت یاب تشکیل شود تا مردم با واقعیت ها بیشتر آشنا شوند و در صورتی که تخلفی انجام گرفته با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران

  • علی
  • ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
0
پاسخ شما

این که فقط مختص آموزش و پرورش نیست. لطفاً نماینده محترم مردم خرم آباد سری به دانشگاه لرستان بزند تا متوجه بشود که اکثر پشت های اداری دانشگاه در تملک چند خانواده خاص هستند که با رئیس دانشگاه نسبت فامیلی دارند.

  • محبوبه
  • ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
0
پاسخ شما

باسلام اموزش وبرورش بخش بابی به کار گیری افراد خانواده اداره اموزش وبرورش مد کرده رقابت سنگین

  • ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
0
پاسخ شما

این آقا که هیچ عملکرد مثبتی نداشته می خواهد با شامورتی بازی از زیر قضیه شانه خالی کند چرا شما نطرات کاربران را منعکس نمی کنید . خدا مابین شما که یک طرفه پشت این آقا قرار گرفته اید یک مورد عملکرد مثبت از ایشان سراغ دارید

  • ا ک
  • ۰۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
0
پاسخ شما

باسلام متاسفانه درشهرهای اطراف لرستان مسولین خانم واشنایان خود را وارد سیستم اموزش وبرورش به عنوان معلم ودرست کردن سابقه کار ولی فرزندان شهدا وجانبازان بدون داشتن بارتی باسابقه درمنزل به امید اجرای عدالت الهی منتظرند لطفا رسیدگی کنید باتشکر