امام جمعه پلدختر:

بودجه های فرهنگی دستگاه های اجرایی پلدختر در برنامه های غیر فرهنگی صرف می شوند

بودجه های فرهنگی دستگاه های اجرایی پلدختر در برنامه های غیر فرهنگی صرف می شوند
شناسه خبـر : ۱۲۴۹۰ دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹

امام جمعه پلدختر گفت:دولت نسبت به مسائل فرهنگی کم توجه است به طوری که بودجه های فرهنگی دستگاه های اجرایی در برنامه های غیر فرهنگی صرف می شود.

به گزارش سفیر افلاک،حجت الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختر در شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که در دفتر امام جمعه برگزار شد با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت:پیاده رویی اربعین از زمان بنی عباس بوده و پس از هلاکت صدام این سنت با محوریت ایران مجددا احیا وامروز این حرکت بین المللی شده است.

وی بیان کرد:ارادتمندان وعاشقان حسینی از فرصت اربعین برای زیارت کردن قبر سید وسالار شهیدان امام حسین(ع) از نزدیک استفاده می کنند.

امام جمعه پلدختر با انتقاد از وضعیت فضای مجازی شهرستان پلدختر گفت: برخی از مسئولان دستگاه های اجرایی  شهرستان در فضای مجازی گروهی هتاک را تشکیل داده و از آن برای عقده گشایی استفاده می‌کنند که باید با آنها برخورد شود.

وی تاکید کرد:مسئولان ما باید فرهنگ استفاده صحیح از فضای مجازی را در جامعه ترویج دهند نه خودشان باعث گسترش فرهنگ غلطی در جامعه شوند.

وی برای چندمین بار در شورای فرهنگ عمومی شهرستان به غیبت بدون موجه روسا یا کارشناسان امور فرهنگی دانشگاه های شهرستان در جلسات این شورا اشاره کرد و افزود: مسئولان دانشگاه‌های شهرستان به عنوان متولیان امور فرهنگی در جلسه‌های شورای فرهنگی عمومی از غایبان این برنامه هستند که این یک آفت است و باید این نقیصه هر چه سریعتر رفع شود.

سوری با اشاره به اینکه مسئله فرهنگ از آداب و رسوم جهت دار تشکیل شده گفت:در فرهنگ باید به دنبال تزریق مواد نو باشیم تا نسل جوان ما با استفاده از این فرهنگ ناب بتوانند اعتقادات دینی را ترویج دهند .

وی با انتقاد از کم توجهی دولت به مسائل فرهنگی اضافه کرد:هر دستگاه اجرایی به مانند ادارات فرهنگی از قبیل وزارت ارشاد،سازمان تبلیغات و اوقاف و امور خیریه  دارای بودجه فرهنگی می باشد ولی معلوم نیست این پول در کجا صرف می شود؟

امام جمعه پلدختر با طرح این سوال که ،جایگاه مسئولان در ارتقا فرهنگ در کجا قرار دارد؟ افزود:دولت تاکنون جلسه ای یا برنامه ای برای بررسی وضعیت فرهنگی جامعه برگزار نکرده و در این خصوص ضعیف عمل کرده است.

وی یادآور شد:علی رغم هزینه های سنگینی که دولت برای تخریب فرهنگ اسلامی ایرانی می کند ما برای کارهای مذهبی و فرهنگی هزینه نمی کنیم.

 وی خاطر نشان کرد: ارباب رجوع یا ادارات خدماتی نمی تواند خواسته های خود را بیان کنند این ضعف فرهنگی است و نیازمند همت همه مسئولان است تا هرچه سریع تر رفع شود.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران