امام جمعه بروجرد:

تقویت توان موشکی و اقتدار ملی ایران راهی برای مقابله با دشمنان است

تقویت توان موشکی و اقتدار ملی ایران راهی برای مقابله با دشمنان است
شناسه خبـر : ۱۲۳۱۵ جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲

امام جمعه بروجرد گفت: آمریکا و غرببها دچار نوعی توهم شده اند تا توان موشکی ایران را تضعیف کنند اما تقویت توان موشکی و اقتدار ملی ایران راهی برای مقابله با دشمنان است.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام "حسن ترابی" امام جمعه بروجرد در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد گفت: اروپائیها از جمله سران کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان خواستار محدود کردن توان موشکی ایران شدند وآنچه نمایندگان کنگره به دنبال آن هستند این است که برجام و محدودیت های آن را از یک توافق مدت دار به دائمی تبدیل کنند.

 

وی اضافه کرد: طرح جدیدی که نمایندگان کنگره به دنبال آن هستند دائمی کردن محدودیت های ایران در برجام و بازگشت تحریم ها و همچنین بازرسی از سایت های نظامی کشور  است که همین موضوع محور مذاکره بوده و در این راستا فردا آمانو به تهران سفر می کند.

 

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: آمریکا و غریبها در این سالها دچار نوعی توهم شدند و برجام و توافق  وهسته ای باعث شد این توهم در آمریکا به وجود آید که عناصر اقتدار ملی کشور را تضعیف کنند که امروز باید با تمام توان به دنبال افزایش توان موشکی باشیم و باید قدرت بازدارنگی کشور را افزایش داد.

 

به گفته وی رهبری فرمودند فرماندهان نظامی اجازه نزدیک شدن به مراکز نظامی را به کسی نخواهند داد و اجازه بازرسی و معامله بر سر مسائل دفاعی را نخواهند داد و این موضع صریح جمهوری اسلامی است که باید فردا باید با قاطعیت به آمانو منتقل شود.

 

حجت الاسلام ترابی افزود: ملتی که جنگی را تجربه کرده و تهدیداتی را دیده، محکم روی حق خود می ایستد و از حق دفاع می کند چرا که هر کشوری حق دارد در برابر تهاجم دشمن از حقوق دفاعی خود دفاع کند و غربیها و آمریکابدانند دولت و ملت ایران تهدید فشار تن به مذاکره  در این راستا نخواهد داد و طبق فرموده مقام معظم رهبری ملت راه اقتدار را با قوت پیش خواهد برد.

 

امام جمعه بروجرد با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی و سالروز شهادت حسین فهمیده افزود: هشتم آبان ماه سالروز شهادت شهید محمد حسین فهمیده است که به عنوان روز بسیج دانش آموزی نامگذاری شده و در این روزها حال و هوای جبهه ها و دفاع مقدس در یادها زنده می شود و شهید فهمیده الگویی است تا نسل امروز و آینده با فداکاری های آن آشنا شوند.

 

به گفته وی امام(ره) از شهید فهمیده به عنوان رهبر یاد کردند و امروز همه باید تلاش کنند تا با بهره گیری از ابزارهای روز تمام زوایای زندگی این نوجوان از جان گذشته را برای نسل امروز و فردا بازگو کنند.

 

وی جوان بودن هرم سنی و ترکیب جمعیت در کشور را یک سرمایه ملی دانست و افزود: در صورت عدم پاسخگویی به نیازهای جوانان و نوجوانان و همچنین بی برنامگی در سامان دهی به فعالیت های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جوانان و اشتغال آنها این سرمایه ملی هدر خواهد رفت.

 

خطیب جمعه بروجرد یکی از مهمترین و بهترین مراکز شور و نشاط دوران نوجوانی با جهت گیری صحیح را بسیج دانش آموزی برشمرد و گفت: گسترش بسیج دانش آموزی و تحت پوشش قرار گرفتن قشر جوانان از ضرورت های دوره کنونی است که بسیج می تواند این مهم را انجام دهد.

 

وی اضافه کرد: هدف از تشکیل بسیج دانش آموزی تقویت روحیه ایثار، فداکاری و ترویج فرهنگ بسیجی است و همه باید تلاش کنند تا جوانان  در دفتر بسیج ثبت نام کنند چرا که حضور جوانان در تشکل و نهاد بسیج آنها را از آسیب های دشمن و تهاجم فکری فرهنگی دشمن مصون نگه می دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت امام حسن(ع) گفت: نقش امام حسن(ع) در پیشرفت اسلام و قرآن کمتر از مجاهدت امام حسین(ع) نبوده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران