بیمارستان امام(ره) پلدختر به دستگاه جدید سنگ شکن مجهز شد

بیمارستان امام(ره) پلدختر به دستگاه جدید سنگ شکن مجهز شد
شناسه خبـر : ۱۲۱۵۶ پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵

جراح و متخصص کلیه و مجاری اداری بیمارستان پلدختر گفت: برای جلوگیری از اعزام بیماران مبتلا به سنگ کلیه به مرکز استان،دستگاه جدید سنگ شکن برای بیمارستان امام(ره) پلدختر خریداری شد.

دکتر عیسی قندی نژاد، جراح و متخصص کلیه و مجاری اداری بیمارستان پلدختر در گفت وگو با خبرنگار  سفیر افلاک اظهار داشت: اکثر بیماران پلدختری مبتلا به سنگ کلیه و بزرگی پروستات هستند.

 

وی با اعلام این خبر افزود: اکثر بیماران مراجعه کننده به درمانگاه ارولوژی بیمارستان پلدختر مبتلا به سنگ های دستگاه ادراری و بزرگی پروستات هستند.  

 

وی بیان کرد:به همین منظور جهت خدمات دهی بهتر به این بیماران با پیگیرهای ریاست بهداشت و درمان پلدختر و مدیر بیمارستان یک دستگاه Tul و Tur با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال برای بیمارستان امام پلدختر خریداری شده است.   

 

قندی نژاد در خصوص این دستگاها اظهار داشت: دستگاه Tul سنگ های ادراری را از طریق مجرا بدون عمل جراحی خرد و خارج می کند.   

 

وی تصریح کرد: Tur توموهای مثانه را بدون عمل باز و از طریق مجرا زاکت و خارج می نماید .   

 

این متخصص در پایان ضمن تقدیر و تشکر از دکتر بابایی رییس بیمارستان و شبکه بهداشت ودرمان پلدختر بیان کرد بدون تلاش این عزیزان امکان این خدمات دهی به بیماران در بیمارستان پلدختر نبود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران