رئیس خانه احزاب ایران:

نوع نگاهی که آمریکا دارد پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد

نوع نگاهی که آمریکا دارد پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد
شناسه خبـر : ۱۲۱۵۳ پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶

رئیس خانه احزاب ایران گفت: نوع نگاهی که این‌ها دارند پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد؛ کره نه با آنها حرف زده و نه مذاکره می کند بلکه می گوید اگر بزنید ما هم می زنیم.

به گزارش سفیر افلاک، حسین کمالی پیش از ظهر امروز در نشست احزاب و گروه های سیاسی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: خانه احزاب ایران در حال حاضر با نگاه هایی که در گذشته وجود داشت بسیار متفاوت است و هیچ حزبی در پی حذف دیگری نیست.

 

وی عنوان کرد: در خانه احزاب به عنوان جایی که برای منافع صنفی احزاب تشکیل شده بود، بحث های بسیار گزنده ای وجود داشت.

 

رئیس خانه احزاب ایران با بیان اینکه روند در حال طی شدن در خانه احزاب را تغییر دادیم، ادامه داد: اکثریت خانه احزاب اصلاح طلب بودند اما به دنبال حذف اصولگراها نبودند و دیدگاه حذف مخالف کنار گذاشته شد.

 

کمالی با اشاره به اینکه در خانه احزاب توافق شده هر سه گروه اصلاح طلب، اصولگرا و مستقلین و اعتدال‌گرایان در اداره امور همکاری کنند، تصریح کرد: بسیاری به تفرقه بین مردم، افراد سیاسی و اقوام کشور دل خوش کرده اند و امیدواریم این فرهنگ برادری و دوستی به سایر بخش های کشور انتقال پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه ترامپ در تلویزیون چهره متمدنانه گرفته و گفت آمده ام با حکومت وحشی ایران مقابله کنم، افزود: در صورتی که بیشترین جنایتی که در دنیا صورت گرفته توسط آمریکا بوده است.

 

رئیس خانه احزاب ایران با اشاره به اینکه صدا و سیما آن نقشی که باید را ایفا نکرده و فقط به پخش مرگ بر آمریکا و اسرائیل بسنده می کند، خاطرنشان کرد: یک بار تفکرات مردم اسرائیل را پخش کند چراکه آنها خود را قوم برتر می دانند و کمتر کسی به نژادپرستی یهودیان توجه دارد.

 

کمالی یادآور شد: نوع نگاهی که این‌ها دارند پاسخی مشابه جواب کره شمالی را می طلبد؛ کره نه با آنها حرف زده و نه مذاکره می کند بلکه می گوید اگر بزنید ما هم می زنیم.

 

وی با اشاره به اینکه مردم متمدن ایران اهل جنگ نبوده و نیستند، عنوان کرد: در جنگ هشت ساله با عراق هم دولت این کشور به ما حمله کرد و ما دفاع کردیم.

 

رئیس خانه احزاب ایران ادامه داد: ما دیدگاه کشورگشایی نداشته و نگاهی که در کشور ما وجود دارد، زندگی متمدنانه در کنار سایر کشورهاست.

 

کمالی با بیان اینکه ترامپ اعلام کرد که با دولت ایران مشکل دارد نه با مردم، تصریح کرد: در صورتی که جمعیت میلیونی بسیار زیادی به این دولت رای داده اند.

 

وی با اشاره به اینکه داعش، طالبان و سایر گروه های تروریستی توسط آمریکا و هم پیمانانش تشکیل شده است، افزود: امیدواریم وقتی پای منافع ملی در میان باشد در جهتی حرکت کنیم که اختلافات وجود نداشته باشد.

 

رئیس خانه احزاب ایران با بیان اینکه اختلافات و دعواها فقط نشانه عقب‌رفت و پس‌رفت است، خاطرنشان کرد: احزاب باید در تمام زمینه ها به فکر توسعه استان باشند.

 

کمالی یادآور شد: ریاست خانه احزاب استان را دوره ای کنید و هر گروه یک سال ریاست آن را عهده دار باشد‌.

 

وی عنوان کرد: باید قوانین و مقررات را به گونه ای تنظیم کنیم که شاهد آسیب زدن به منافع ملی نباشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران