فرماندار دلفان مطرح کرد:

لزوم تجهیز گلوگاه گشور در شهرستان دلفان به تجهیزات الکترونیکی

لزوم تجهیز گلوگاه گشور در شهرستان دلفان به تجهیزات الکترونیکی
شناسه خبـر : ۱۲۱۴۴ پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۷

فرماندار دلفان با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان دلفان و هم مرز بودن با استان های مرزی و ورود کالاهای قاچاق از گردنه گشور خواستار تقویت گلوگاه گشور از نظر امکانات و تجهیزات الکترونیکی شد.

به گزارش سفیر افلاک، روز چهارشنبه جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز شهرستان دلفان با حضور دبیر کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، مدیر کل تعزیرات و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری دلفان برگزار شد.     

 

در این جلسه فرماندار دلفان با تاکید بر ضرورت مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری بعنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال  و تاکیدات معظم له و همچنین فتاوای مراجع عظام تقلید مبنی بر استفاده از کالای داخلی و مبارزه با قاچاق کالا وارز می طلبد در این خصوص برنامه ریزی بیشتری صورت گیرد.     

 

وی با اشاره به نقش موثر فرهنگ سازی در این راستا عنوان کرد: محور اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بحث پیشگیری و مقابله است و در این راستا اقدامات فرهنگی و تبلیغی مبنی بر استفاده از کالای داخلی و تقبیح استفاده از کالای خارجی و قاچاق از مباحث اصلی و زیربنایی امور است که باید مورد توجه قرار گیرد.     

 

طولابی با تاکید بر فعالیت بیش از پیش کمیته فرهنگی استان و اشاره به تبعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قاچاق کالا و ارز و تاکید بر ترغیب مردم به استفاده از کالای تولید داخل و ضرورت حمایت از تولید کنندگان داخلی خاطرنشان کرد: کمیته فرهنگی، مراکز دانشگاهی، آموزش وپرورش، ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی در این زمینه لازم است که فرهنگ سازی بیشتری انجام دهند.     

 

فرماندار دلفان تصریح کرد: دستگاه‌های ذیربط  تنظیم بازار با تقویت سیستم نظارتی و کنترل بازار بخصوص در ایام عید نوروز، ماه مبارک رمضان و فصل بازگشایی مدارس تمهیدات لازم جهت ذخیره سازی کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی و برخورد با محتکران و کم فروشان را در دستور کار قرار دهند.     

 

وی با اشاره به فصل کاشت محصولات کشاورزی از دستگاه های متولی خواست که نظارت بیشتری در خصوص نهاده های کشاورزی و دامی بعمل آورند.     

 

و در پایان با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان دلفان و هم مرز بودن با استان های مرزی و ورود کالاهای قاچاق از گردنه گشور خواستار تقویت گلوگاه گشور از نظر امکانات و تجهیزات الکترونیکی شد.

 انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران