مدیرکل ورزش و جوانان لرستان:

افتتاح 26 پروژه ورزشی لرستان در هفته تربیت بدنی/ اهدا یک میلیون 500 هزار متر زمین توسط روستائیان برای احداث اماکن ورزشی

افتتاح 26 پروژه ورزشی لرستان در هفته تربیت بدنی/ اهدا یک میلیون 500 هزار متر زمین توسط روستائیان برای احداث اماکن ورزشی
شناسه خبـر : ۱۲۱۲۹ چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴

 مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: در هفته گرامی‌داشت تربیت بدنی 26 پروژه ورزشی در سطح شهرهای لرستان افتتاح می شود.

به گزارش سفیر افلاک علی یاور عزیزپور در نشست خبری خود با خبرنگاران که به مناسبت هفته تربیت بدنی در اداره ورزش و جوانان لرستان برگزار شد، اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان لرستان در هفته تربیت بدنی یکصد برنامه را اجرا می کند.

 

 وی در ادامه به بررسی عملکرد 4 ساله اداره کل ورزش و جوانان لرستان پرداخت و افزود: در سال 93 این اعتبارات 21میلیارد و 871میلیون تومان، در سال 94بیش از 33میلیارد تومان، در سال 95بیش از 47میلیارد تومان و در سال جاری اعتبارات مصوب عمرانی و ملی استانی به81 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

 

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: بیشتر این اعتبارات از طریق مالیات ارزش بر افزوده و سه درصد اعتبارات نفت به مناطق محروم اختصاص یافته است.

 

اداره کل ورزش و جوانان لرستان

 

عزیزپورفرد تصریح کرد: در سال 93 ورزشکاران سازمان یافته در لرستان 32هزارو 374نفر بوده که این میزان امسال به 51هزار و 874نفر رسیده است به گونه ای که در سال 93 از هر 100 نفر 2 نفر دارای بیمه ورزشی بودند ولی هم اکنون در سال جاری این آمار از هر 100 نفر به 4/5 نفر رسیده است.

 

وی افزود: سال 93در سطح استان 634نفر عناوین قهرمانی را داشته که طی شش ماهه امسال این میزان به 865نفر در زمینه قهرمانی ملی، بین المللی، آسیای و جهانی رسیده است که به این میزان تا پایان سالجاری نیز افرزده خواهد شد.

 

 مدیر کل ورزش و جوانان لرستان به خیرین روستایی نیز اشاره کرد و بیان داشت: روستائیان لرستانی یک میلیون و 500هزار مترمربع زمین در اختیار اداره کل ورزش قرار گرفته تا مکانهای ورزشی ایجاد برای خود اهالی ایجاد شود.

 

عزیز پور فرد گفت: توسط بخش خصوصی 189مجوز پروژه ورزشی صادر شده است و این دستگاه در نظر دارد از تمام توان بخش خصوصی در این حوزه استفاده کند تا بخشی از خلع کمبود سرانه ورزشی در لرستان مرتفع شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران