سفیر افلاک گزارش می دهد؛

کمربندی بروجرد جان می گیرد/ واژگونی 16 خوردو و فوت 6 نفر در نیمه نخست امسال

کمربندی بروجرد جان می گیرد/ واژگونی 16 خوردو و فوت 6 نفر در نیمه نخست امسال
شناسه خبـر : ۱۱۹۷۸ چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵

از ابتدای سال جاری تا کنون در محور کمربندی بروجرد 16 خودرو واژگون شده که متاسفانه 6 نفر در این تصادفات جان خود را از دست داده اند و وضعیت این محور بحرانی است.

به گزارش سفیر افلاک  وضعیت کمربندی بروجرد مدتهاست بحرانی شده به طوری که هر از چند گاهی خبر واژگونی خوردویی در این محور اعلام می شود و متاسفانه برخی از افراد جان خود را در این تصادفات از دست می دهند.

 

سرعت بالا در این محور دلیل اصلی بسیاری از تصادفات اعلام شده و پیچ های تند و خطرناک و نقاط حادثه خبز زیادی در این محور وجود دارد که این آمار بالای تصادفات در این محور سبب شد تا امروز جلسه شورای ترافیک در فرمانداری برگزار شود.

 

در ابتدا " علی ابراهیمی" رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد در این جلسه گفت: تلفات جاده ای امروز یکی از مباحث مهم است و تصادفات هشتمین عامل مرگ در کشور است  که با افزایش خودروها روز به روز بر آمار تصادفات افزوده می شود.

 

Image result for ‫کمربندی بروجرد‬‎

 

وی اضافه کرد: از چهار سال پیش تا کنون شهرداری بالغ بر 14 میلیارد تومان در این محور هزینه کرده که وجود روشنایی، تقاطع و دیگر خدمات بوده اما در این محور پیچ های خطرناکی وجود دارد که متاسفانه سبب بالا رفتن آمار تصادفات در این محور شده است.

 

ابراهیمی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون 16 مورد واژگونی خودرو در این محور رخ داده که متاسفانه 6 نفر در این تصادفات جان خود را از دست داده اند.

 

وی نبود دوربین، سرعت گیر و پیچ های تند و خطرناک را عامل اصلی این تصادفات برشمرد و افزود: نیاز است نقاط حادثه خیز این محور اصلاح شود و با نصب دوربینها و تجهیزات در راستای کاهش آمار تصادفات تلاش کرد و برای این تجهیزات حدود 6 میلیارد تومان نیاز است.

 

به گفته وی تا کنون این محور به دلیل این که در حوزه شهری بوده با همکاری شهرداری فعالیت داشته اما نیاز است این محور را به راهداری تحویل دهیم.

 

Image result for ‫واژگونی خودرو در کمربندی بروجرد‬‎

 

ابراهیمی اظهار داشت: در این محور چهار دوربین و تعدادی سرعتکاه نیاز است تا نقاط حادثه خیر اصلاح شود و آمار تصادفات و تلفات در این محور کاهش یابد.

 

در ادامه "عبدالرحمن حقیقی" فرمانده پلیس راه بروجرد گفت: یکی از راه های کاهش آمار تصادفات حضور پلیس و دوم ، تجهیزات و امکانات مانند دوربین است که امسال تلفات جاده ای در این شهرستان بیش از 40 درصد کاهش یافته است.

 

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین مسئولیت های پلیس راه، حضور در راه های اصلی است.

 

"حمید کشاورزر" دبیرشورای ترافیک استان افزود: وقتی راه برون شهری از داخل شهر عبور می کندباید اقداماتی برای برطرف کردن نقاط حادثه خیز توسط شهرداری و راهداری صورت گیرد.

 

وی اضافه کرد: با توجه به این که در این محور خودروهای سبک و سنگین تردد می کنند نیاز است تابلوها، دوربین ها و سرعت گیرهایی در جاده نصب شود تا اجازه سرعت بالا به رانندگان داده نشود.

 

کشاورز نصب دوربین های ثبت تخلفات را در همه شهرها ضروری دانست و افزود: با نصب این دوربین ها رانندگان توجه دارند که در این مسیر و جاده با سرعت مذکور و اعلام شده در تابلوهای راهنمایی و رانندگی حرکت کنند.

 

وی با اشاره به آمار بالای تصادف گفت: دستگاه های مربوطه برای کاهش این آمار تلاش کنند و نیاز است مرکز کنترل ترافیک در این شهر راه اندازی شود.

 

"مصطفی جعفری" دادستان بروجرد گفت: با نصب تابلوها، دوربین، سرعتکاه می توان در راستای کاهس تصادفات تلاش کرد و آنچه امروز در برخی از مسیرها مشاهده می شود اختلاف سطح جاده با زمین است که نیاز است نسبت به رفع مشکل در این نقاط هم اقدام شود.

 

به گفته وی با اقداماتی ساده و همکاری و رفع نقاط حادثه خیز می توان آمار تصادفات را تا 50 درصد کاهش داد.

 

"علی کورانی فر" فرماندار بروجرد افزود: وضعیت موجود در کمربندی بروجرد به صلاح نیست و نیاز است دستگاه های مربوطه برای رفع این مشکل و برطرف کردن نقاط حادثه خیز اقدام کنند.

 

به گفته وی هفته آینده جلسه ای دیگر در راستای مشکلات کمربندی بروجرد برگزار می شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران