نشست منطقه چهار معاونت های غذا و دارو به میزبانی لرستان برگزار شد

نشست منطقه چهار معاونت های غذا و دارو به میزبانی لرستان برگزار شد
شناسه خبـر : ۱۱۹۷۵ چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵

پانزدهمین نشست منطقه چهار معاونت های غذا و دارو به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد.

به گزارش سفیر افلاک این نشست با حضور دکتر ساکی رئیس و دکتر سپهوند معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، دکترها  برزگر، سلمان پور، تقویان پور و آقاجانی به ترتیب معاونان غذا و داروی دانشگاههای اهواز، دزفول، بهبهان و شوشتر در سالن کنفرانس معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این جلسه عنوان کرد: در عرصه ی بهداشت و درمان طرح تحول سلامت گام بزرگی بود که خوشبختانه برداشته شد.

 

دکتر ساکی ابراز داشت: البته این طرح دارای مشکلات خاص خود است. وی ادامه داد: نا هماهنگی هایی که بین وزارت و سازمان های بیمه ای به وجود آمد باعث تحمیل هزینه های زیادی در این طرح شد که باید بهتر مدیریت می شد. دکتر ساکی همچنین گفت: ایجاد پرونده الکترونیک برای بیماران یکی دیگر از اهداف طرح است که می تواند ساماندهی خوبی را ایجاد کند.

 

وی افزود: برای اجرای هر برنامه ای باید زمان کافی برای مطالعه ی قبلی اختصاص داد. دکتر ساکی خاطر نشان کرد: نسخه ی الکترونیک یکی از ضروریاتی است که در عرصه ی بهداشت و درمان احساس می شود که اگر محقق شود خیلی از هزینه های اضافی را از بین خواهد برد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: مصرف بیش از اندازه دارو یکی از معضلاتی است که ما در کشور با آن روبرو هستیم و باید حتما چاره ای برای این کار اندیشید.

 

وی ادامه داد: رفع این معضل نیاز به فرهنگ سازی و برنامه ریزی جامع و کامل دارد. دکتر ساکی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم با همدلی و برنامه ریزی بتوانیم گام های موثرتری را در راه تحقق برنامه های بهداشت و درمان برداریم.


دکتر برزگر معاون غذا و داروی دانشگاه اهواز و دبیر قطب جنوب غرب نیز در این نشست گفت: ما در عرصه ی غذا و دارو موفق تخواهیم بود مگر این که در راستای تکالیفمان عمل کنیم. وی عنوان کرد: اگر با شعور و دیدگاه حسینی به اجرای برنامه ها نگاه نکنیم به بیراهه خواهیم رفت.

 

دکتر برزگر ابراز داشت: دیدگاه ما باید در راستای امام حسین(ع) و فلسفه ی بسیج باشد.

 

وی همچنین گفت: معاونت غذا و دارو کار بسیجی و جهائی می خواهد و اینجا جا دارد یاد مرد بی ادعای غذا و داروی کشور آقای دکتر دیناروند را گرامی بداریم. دکتر برزگر گفت: از حضور آقای دکتر ساکی در جلسه تشکر می کنم و به ایشان بابت انتخاب آقای دکتر سپهوند که کارنامه ی قابل قبولی دارد تبریک عرض می کنم.

 

دبیر قطب جنوب غرب غذا و دارو عنوان کرد: امیدوارم برنامه های تدوین شده در این نشست بتواند گامی در پیشبرد اهداف باشد. دکتر برزگر سامانه هوشمند پایش دما وتأمین اعتبارات مالی برای تولید و واردات دارو و مبارزه و کاهش قاچاق کالاهای سلامت محور را از مهم ترین برنامه های اجرا شده قطب چهار عنوان کرد.


دکتر نادری سرپرست اداره امور استان ها و هیئات امنا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست بر تقدم بهداشت بر درمان به عنوان یکی از برنامه هایی که می تواند باعث کاهش هزینه ها شود تأکید کرد.

 

وی عنوان کرد: راه انداز ی دفاتر پیشخوان سلامت مانند معاونت های بهداشتی در معاونت های غذا و دارو در این راه می تواند موثر باشد. دکتر نادری خاطر نشان کرد: برای بحث مصرف بی رویه ی دارو در خانواده ها باید برنامه ریزی بلند مدت صورت گیرد.

 

وی همچنین گفت: از دانشگاههای علوم پزشکی کشور در استان های مختلبف انتظار داریم اعتبارات تخصیص یافته برای حوزه ی غذا و دارو را صرفا برای امورات این معاونت ها هزینه کنند.

 

دکتر نادری ادامه داد: متأسفانه در بعضی از دانشگاهها اعتبارات معاونت غذا و دارو یا بخشی از آن را در راستای ساغیر امورات و معاونت ها هزینه می کنند که جای توجیه ندارد. وی همچنین بر ساماندهی بیشتر داروخانه ها و برنامه مبارزه با قاچاق دارو و کالاهای سلامت تأکید و خواستنار تلاش بیشتر اعضای قطب چهار شد.


 قطب چهار معاونت های غذا و داروی کشور شامل دانشگاههای لرستان، اهواز، بهبهان، دزفول، شوشترو آبادان بوده و ادامه ی نشست با سخنرانی و ارائه گزارش از سوی معاونت های غذا و دارو دانشگاه‌ها و دانشکده های حاضر در جلسه و تشکیل کارگروه های تخصصی پیگیری شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران