فرماندار بروجرد:

موضوعات فرهنگی در بسیاری از موارد مغفول مانده اند

موضوعات فرهنگی در بسیاری از موارد مغفول مانده اند
شناسه خبـر : ۱۱۸۵۷ چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹

فرماندار بروجرد گفت: موضوعات فرهنگی در بسیاری از موارد مغفول مانده اند و بسیاری از مشکلات به دلیل خلاء مباحث فرهنگی است.

به گزارش سفیر افلاک  "علی کورانی فر" فرماندار بروجرد در جلسه کتابخانه ها و نهضت مطالعه مفید که در فرمانداری برگزار شد گفت: موضوعات فرهنگی در بسیاری از مواقع مغفول مانده و بیشترین آسیب به دلیل بی توجهی به بحث فرهنگ است و خلاء مباحث فرهنگی، مشکلات و آسیب های فراوانی را به دنبال دارد.

 

وی اضافه کرد: در شهرستان بروجرد مشاهیر و مفاخر زیادی وجود داشته که باید  نسل جوان تلاش کنند تا بتوانند نخبه ها و مفاخر این شهر شوند و نیاز است که شرایط را برای جوانان فراهم کرد چرا که امروز دشمنان در تلاش هستند تا جوانان را از مسیر درست منحرف کنند و ما نباید فقط نظاره گر باشیم و نیاز است که همت کنیم و برای جوانان شرایط لازم را ایجاد کنیم.

 

کورانی فر اظهار داشت: متاسفانه یکی از موضوعاتی که در کشور مشکلاتی را ایجاد کرده، نگاه بخشی به مسائل و مشکلات است که این امر سبب می شود تا کارها در مسیر درست حرکت نکنند و نیاز است همه برای رفع مشکلات به نوبه خود همت کنیم.

 

به گفته وی با توجه به گسترش فضای مجازی می توان بسیاری از متن های کتاب ها را منتشر کرد و در این راستا نیز برای ارتقای فرهنگ مطالعه گام برداشت.

 

فرماندار بروجرد تصریح کرد: در شهرستان بروجرد ظرفیت های بسیار زیادی وجود دارد و پایلوت بودن بروجرد در استان به عنوان پایلوت کتاب و کتابخوانی بسیار ارزشمند است چرا که ظرفیت لازم در این راستا را دارد.

 

در ادامه  یاراحمدی" شهردار بروجرد افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 200 میلیون تومان شهرداری بروجرد به کتابخانه ها به عنوان سهم نیم درصدی واریز کرده اما با توجه به مشکلات مالی در شهرداری این توانایی را نداریم که هر ماه 8 میلیون تومان به حساب کتابخانه ها واریز کنیم.

 

به گفته وی انتظار داریم فشار به ما وارد نشود تا ابتدا اولویت کاری را برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری در نظر بگیریم و سپس مقداری از این مبلغ را به حساب کتابخانه ها واریز کنیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران