حواشی تمام نشدنی آزمون استخدامی بهزیستی؛

همشهری های مدیرکل در صف استخدامی غیرقانونی؟!/ فرماندار پلدختر باز هم از قافله جاماند

همشهری های مدیرکل در صف استخدامی غیرقانونی؟!/ فرماندار پلدختر باز هم از قافله جاماند
شناسه خبـر : ۱۱۸۴۸ چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲

حواشی تمام نشدنی آزمون استخدامی بهزیستی پلدختر و واکنش هایی که معمای این استخدامی را برای همگان پیچیده تر کرده است.

به گزارش سفیر افلاک،آزمون استخدامی بهزیستی پلدختر در برگزار شد و دستیاری به همراه تیمی بهمراه یک عکاس از این آزمون بازدید می کند.

 

در واقع این حضور نماینده عالی دولت در بهزیستی در وهله اول می خواهد به مردم این مسئله را القا کند که این آزمون با نظارت فرماندار بدون هیچ مشکلی برگزار شد وشرکت کنندگان این اطمینان را داشته باشند که در نهایت عدالت اجرا می شود.

 

اما پس از برگزاری این آزمون وچند هفته ای که گذشت ونتایج به شکل غیرقانونی و بیشتر درب گوشی فقط به رئیس اداره بهزیستی وقت اعلام شد پشت پرده ها وحواشی این آزمون برای همگان آشکار شد.

 

اعلام در گوشی نتایج آزمون،قبولی افراد غیر بومی،عمل نکردن به اعلام دوبرابر ظرفیت پازل های بدون پاسخ آزمون استخدامی بهزیستی هستند که تاکنون مسئولی در قبال آنها پاسخ روشن وشفافی نداده است.

 

استخدامی حاشیه دار بهزیستی پلدختر

 

علی رغم کم شدن میزان استخدام افراد غیر بومی از یک شهرستان خاص در پلدختر ولی تلاش ها برای قالب کردن نیروهای غیربومی در پلدختر همچنان ادامه دارد.

 

مدیران کل استانی که از یک شهرستان خاص  برای مدیریت در دستگاه های مختلف اجرایی استان انتخاب شده اند این فرصت را به این شهرستان خاص برای استخدام نیروهایش فراهم کرده است.

 

طبق شنیده ها مدیرکل بهزیستی لرستان که اهل یک شهرستان خاص تلاش دارد، برخلاف دستورالعمل اجرایی آزمون استخدامی که تحت نظارت وی در خصوص حق اولویت استخدامی  با نیروهای بومی است تدوین شده را زیر پا بگذارد و نیروهای غیربومی و هم شهری خود را در پلدختر استخدام کند.

 

مسئله ای که صدای کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس را درآورد و در گفتگو با سفیر افلاک  با انتقاد از نتایج آزمون استخدامی بهزیستی این شهرستان اظهار داشت: شرط بومی گزینی از اولویت های استخدامی بهزیستی در این آزمون بوده ولی متاسفانه به آن عمل نشده است.

 

وی با بیان اینکه اشتغال مهمترین دغدغه جوانان و خانواده های پلدختری است عنوان کرد: با توجه به محدودیت هایی که دولت در استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهی دارد این حق طبیعی جوانان محروم پلدختر که در آزمون استخدامی شرکت کنند.

 

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس ادامه داد:باتوجه به حساسیت هایی که در خصوص استخدام غیر بومی در شهرستان وجود دارد در این خصوص به فرماندار پلدختر و مدیرکل بهزیستی استان لرستان اعلام کرده ایم که نباید غیربومی استخدام شود.

 

کاظمی با اشاره به اینکه غیر بومی بودن دونفر در استخدامی بهزیستی پلدختر محرز شده یادآورشد:به عنوان نماینده مردم پلدختر ومعمولان نسبت به این مسئله به‌شدت معترض و تا حصول نتیجه نهایی پیگیری موضوع است.

 

وی خاطر نشان کرد: برای دفاع از حقوق جوانان پلدختر در خصوص اشتغال ،تمام توان خود را به کار می گیرم که با ورود سرمایه گذار به شهرستان زمینه اشتغالزایی آنها فراهم شود.

 

این در حالی که نعمت الله دستیاری فرماندار پلدختر به عنوان مسئول عالی دولت در شهرستان که مستقیما در جریان برگزاری آزمون بوده می بایست در روزهای اولیه اعلام نتایج به صراحت اعتراض خود را اعلام می کرد ولی دستیاری در این مبحث هم به مانند گذشته سکوت را اختیار کرد تا کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس اعتراض کرد وسپس در اقدامی دیر هنگام فرماندار پلدختر گلایه های خود را اعلام کرد.

 

به نظر می رسد فرماندار پلدختر هنوز بر این باور نرسیده که کت وشلوار فرمانداری برتن دارد و باید به عنوان فرماندار با مسائل برخورد جدی داشته باشد و به جای مصاحبه دیرهنگام واعلام گلایه بایستی به عنوان نماینده عالی دولت در لرستان براساس وظایفی که برعهده دارد، خبر لغو آزمون یا حذف غیربومی ها از آزمون استخدامی ها را می داد.

 

این در حالی که مستنداتی وجود دارد که فرماندار پلدختر در قبال موضوعات حساس پلدختر هم روزه سکوت پیشه کرده است وبه نوعی پیگیری و اعتراض به برخی امورات شهرستان را به مسئولان سایر قوا تفویض کرده است؟!

 

این آزمون سرکاری بهزیستی که قرار بود دو برابر ظرفیت  به تعداد12نفر را در مرحله اول به عنوان پذیرفته شده اعلام کند ولی در نهایت فقط 6نفر مشخص شد که از این تعداد هم دونفر غیربومی واز همشهری های مدیرکل می باشند.

 

پرورش این گونه مدیران استانی که به حق وحقیقت و عدالت  توجهی ندارند در سیستم اداری لرستان از لکه های مدیریتی لرستان که به دلیل برخوردهای مهربانانه استاندار قبلی با اینگونه مدیران متخلف بوده است.

 

حالا باید دید دکتر خادمی استاندار لرستان در قبال اینگونه مدیرانی که مدیریت را  عرصه تاخت وتاز و جامعه عمل پوشیدن امیال شخصی خود قرار داده اند چه برخوردی خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران