قائم‌مقام وزیر کشور:

راه اندازی سامانه ثبت الکترونیکی طلاق منجر به سازش اختلافات خانوادگی می شود

راه اندازی سامانه ثبت الکترونیکی طلاق منجر به سازش اختلافات خانوادگی می شود
شناسه خبـر : ۱۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵

قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی گفت: در حوزه طلاق ارائه مشاوره ها به زوجینی که متقاضی طلاق هستند در رفع اختلافات و حل مشکلات خانوادگی می تواند به آنها در کاهش تقاضای طلاق کمک کند.

 

به گزارش سفیر افلاک تقی رستم وندی،قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی ظهر امروز در حاشیه جلسه کارگروه اجتماعی استان لرستان در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته  به شهرستان دلفان سفر داشتیم و از آنجا که این شهرستان جز مناطق کم برخوردار در استان و در کشور محسوب می شود؛ با توجه به شاخص های  اجتماعی و اقتصادی که در شهرستان  دلفان دیده می شد مجموعه نقاط قوت و ضعف شهرستان ارزیابی شد.

 

وی افزود: طرح های خوبی انجام شده و الگوی جدیدی از فعالیت خیرین، و تشکل های مردمی  تدوین  و تنظیم شده که امیدواریم ظرف مدت یکی  دو سال آینده این الگو بتواند در کشور فراگیر شود و خیران و تشکل های مردمی خودشان در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی حضور پیدا کنند.

 

رستم وندی اظهار داشت: در حوزه اولویت هایی  که در خصوص آسیب های اجتماعی مانند حاشیه نشینی، طلاق و اعتیاد گفت و گوهای خوبی را با مسئولان استانی داشتیم.

 

قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی بیان کرد: در حوزه طلاق تجربیات می گوید تشکیل مراکز مجتمع خانواده در هر استان و ارائه مشاوره ها و کارشناسی به زوجینی که متقاضی طلاق هستند یا آموزش، مهارت آموزش و توانمند سازی زوجین در رفع اختلافات و حل مشکلات خانوادگی می تواند به آنها در کاهش تقاضای طلاق کمک کند.

 

وی عنوان کرد: در استان لرستان امروز اطلاع پیدا کردیم که سامانه ثبت الکترونیکی طلاق فعال شده است که بر اساس همکاری که بین سازمان بهزیستی و قوه قضائیه انجام شده زوجینی که متقاضی طلاق هستند در این سامانه ورود پیدا می کنند و در فرآینده مراحل مشاوره و آموزش قرار می گیرند.

 

رستم وندی ابراز داشت: تجربه یکساله اخیر سازمان بهزیستی نشان داده که بخشی از این پرونده هایی که با هدف طلاق بوده با صلح و سازش خاتمه پیدا کرده است.

 

قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی گفت: تفاهم نامه هایی با سازمان بهزیستی و قوه قضائیه صورت گرفته که بخشی از هزینه ها از حوزه اعتبارات آسیب های اجتماعی تامین می شود و بخشی نیز جز ماموریت ذاتی سازمان بهزیستی و قوه قضائیه است که تامین اعتبار می شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران