سفیرافلاک گزارش می دهد؛

تقلید از فرهنگ غرب با پرستیژی به نام سگ گردانی/ خودنمایی و تفریح برخی جوانان با سگ ها!

تقلید از فرهنگ غرب با پرستیژی به نام سگ گردانی/ خودنمایی و تفریح برخی جوانان با سگ ها!
شناسه خبـر : ۱۱۱۶۶ یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵

نگهداری از حیواناتی مانند سگ و سگ گردانی در خیابان و پارکها این روزها یکی از تفریحات جوانان شده، فرهنگی که با تقلید از غرب و به اسم پرستیژ جدید دیده می شود.

به گزارش سفیر افلاک سگ گردانی یکی از معضلات اجتماعی است که متاسفانه برخی از جوانان این سگ بازی و سگ گردانی را نوعی پرستیژ و مُد می دانند و پا به پا قدم زدن در خیابان با سگ های پا کوتاه و پشمالو را تفریح تصور می کنند.

 

این معضل در برخی از شهرها بیشتر و در برخی از شهرها کمتر است اما در شهر بروجرد نیز این پدیده دیده می شود و کافی است سری به خیابان های بالا شهر بزنید تا شاهد جوانانی از جمله دختران و پسران باشید که با پوشش نامناسب سگ هایی را در دست دارند و در خیابان و یا پارک ها مشغول به تفریح هستند.

 

نتیجه تصویری برای سگ گردانی جوانان در خیابان

 

همه به خوبی می دانیم که سگ یکی از حیوانات نجس است اما متاسفانه برخی از خانواده ها اقدام به نگهداری این سگ های پشمالو و پا کوتاه می کنند و با انتخاب نامی برای آنها و صرف هزینه های میلیونی در واقع تقلیدی از فرهنگ غرب می کنند.

 

این در حالیست که سگ ها برای محافظت از گله ها و خانه ها بیشتر به کار می روند اما واضح است افرادی که این حیوانات نجس را در کنار خود نگهداری می کنند در واقع می خواهند خودنمایی کنند و به نوعی نشان دهند که با بقیه فرق دارند.

 

البته گاهی هم در هنگام تردد از خیابان شاهد خودروهایی هستیم که این سگ ها، کله های خود را از شیشه ماشین بیرون آورده و این سو و آن سو را تماشا می کنند و همه این موارد ترویج فرهنگ غرب است که برخی تمایل دارند به عنوان نوعی از تجمل گرایی به آن نگاه کنند و دیده شده گاهی سلامتی این افراد به خطر می افتد.

 

نتیجه تصویری برای سگ گردانی جوانان در خیابان

 

کمرنگ شدن روابط اجتماعی و عاطفی گاهی سبب می شود تا برخی از افراد نگهداری از سگ ها و زیستن در کنار آنها را در زندگی خود قرار دهند.

 

"امین روشن پور" کارشناس ارشد جامعه شناسی در این راستا افزود: یکی از عواملی که سبب می شده تا برخی از افراد به سمت نگه داری از حیوانات در منزل بروند، الگوبرداری سطحی از زندگی غربی است.

 

وی اضافه کرد: در کشورهای دیگر به دلیل خلاء های روحی و روابط اجتماعی بسیار کمرنگ، نگه داری حیوانات در منزل امری عادی است که سعی می کنند با نگه داری حیوانات در منزل به آنها محبت کنند اما در کشور ما با توجه به فرهنگ و دین، نگهداری از حیواناتی مانند سگ امری غیر طبیعی است چرا که سگ حیوانی نجس است.

 

نتیجه تصویری برای سگ گردانی جوانان در خیابان

 

به گفته وی این افراد با سگ گردانی در خیایانها تمایل دارند تا نشان دهند که نسبت به بقیه متفاوت تر بوده و با کلاس تر هستند و دوست دارند با رفتارشان این تفاوت را نشان دهند.

 

روشن پور تصریح کرد: متاسفانه افرادی که این حیوانات را در منزل نگهداری می کنند ممکن است برخی از فامیل و آشنایان با آنها قطع ارتباط کنند و همین امر سبب کمرنگ شدن روابط می شود.

 

سرهنگ "علیرضا دلیری" فرمانده انتظامی بروجرد در این راستا گفت: در راستای برخورد با افرادی که با سگ هایشان در خیابان و پارکها تردد می کنند، فقط تذکر داده می شود و با خودروهایی هم که این سگ ها را جابجا می کنند برخورد می شود اما نیاز است که در کنار تذکر، اقداماتی در این راستا صورت گیرد.

 

نتیجه تصویری برای سگ گردانی جوانان در خیابان

 

وی اضافه کرد: با توجه به این که سگ حیوانی نجس است، جای تاسف است که برخی این حیوانات را در کنار خود نگهداری و مراقبت می کنند و محبت خود را از این حیوانات دریغ نمی کنند این در حالیست که انسان موجودی اجتماعی است و نیاز است که در کنار سایر انسان ها زندگی کند و نیاز است فرهنگ سازی در این راستا صورت گیرد.

 

"شهاب ممدوحی" مسئول واحد بیماریهای واگیر شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: سگ ها می توانند بیماریهای مختلفی را به انسان منتقل کنند و مهمتر این که سبب آلرژی و حساسیت در افراد شوند.

 

به گفته وی کیست هیداتیک یکی از بیماری هایی است که می تواند از سگ به انسان منتقل شود و این حیوان پتانسیل زیادی برای انتقال بیماری دارد و نگه داری آن در منزل و در تماس با انسان سبب بروز بسیاری از بیماریها خواهد شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران