سالروز ورود آزادگان در ازنا

سالروز ورود آزادگان در ازنا
شناسه خبـر : ۱۰۸۵۸ پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲

روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ ، ميهن اسلامي شاهد حضور كبوتران سبكبالي بود كه پس از سال ها زندان در اسارتگاه ، قدم به خاك پاك ميهن اسلامي خود مي گذاشتند. 

به گزارش سفیر افلاک ،رزمندگانی در دوران دفاع مقدس برای دفاع از اعتقاد وخاک جنگیدند و در آن جنگ اسیر دشمن بی رحم شدند که به هیچ کدام از اصول انسانی اعتقاد نداشت.

 

بعضی وقت ها در خیابان از کنار کسانی عبور می کنم بدون آن که بدانیم به خاطر ما چه رنجهایی کشیده اند.

 

 گاهی بسیاری از ما اگر از خانه و خانواده خود دور شویم، پس از مدت کوتاهی برای ما سخت می شود و ما را آزار می دهد.

 

 حال اگر این دوری زمانش طولانی شود وبه سالها بکشد... تصور کنید در دست دشمن بی رحمی اسیر شده اید دشمنی که هر روز به فکر آزار شماست و می خواهد ذره ذره از غرور شجاعت و مقاومت شما را نابود کند دشمنی که با بهانه یا بی بهانه از رنج کشیدن شما لذت می برد.

 

 حال خود را جای اسیرانی تصور کنید که در اسارت چنین دشمنی سال ها رنج کشیدند.

 

حتی تصور چنین دوران آزار دهنده و تلخ است چه برسد به این که آن رادر واقعیت تجربه کنید، در همان دورانی که اسیران عراقی در ایران روزگار را با آرامی می گذرانند اسیران ایرانی در اردوگاه های دشمن بعثی تحت شدید ترین آزارهای روحی و جسمی مرگ را همواره در نزدیکی خود احساس می کردند.

 

 شناختن اسرا برای ما دشوار است چون بسیاری از لحظه ها ی تلخ آنها را حتی نشنیده ایم. اسرای ایرانی گرفتار در دام دژخیمان بعثی رازهای مگوی بسیار دارند ازتحقیر ها شکنجه ها...

 

 آنها نمی خواستند در مقابل دشمن به زانو بیفتند و ترحم بخواهند. آنها هر روز بیشتر رنج می کشیدند چون پس از هر بار افتادن بلند می شدند و در مقابل دشمن می ایستادند تا فریاد بزنند که اگر چه اسیریم اما اجازه نمی دهیم تا غرورمان در هم بشکند.

 

  می دانستند که این ایستادگی می تواند ماندن همیشگی در دیار غربت را به همراه بیاورد اما باکی نداشتند ندیدن عزیزان سخت بود ودوری از آزادگی تلخ اما آنها هنگامی که برای دفاع از اعتقاد و خاک راهی می شدند از عزیزان خداحافظی کرده بودند آنها کسانی هستند که می گفتند اسیر می شویم اما تسلیم نمی شویم این چنین کسانی چگونه می توان تجلیل کرد که با سالهای رنجشان برابری کند؟

 

 چگونه باید تجلیل کرد از کسانی که بخشی از وجود خود را سالهای جوانی خود و سلامت شان را در اردوگاه ها سپری کردند تا بتوانند به هنگام باز گشت سرشان را بالا بگیرند.

 

 همچنین گرامی میداریم یاد و خاطره دو جانباز شهید آزاده شهرستان ازنا سروقامتان ایستاده محمد نبی باقری و امین اله پارسا که در اردوگاه های رژیم سفاک بعثی غریبانه و مظلومانه به شهادت رسیدند و درود می فرستیم به روان پاک و مطهر آزادگان گمنام عروج کرده: حاج نصرت اله لک، حاج قاسم مرادی، محسن رضایی، سیروس اسلامپور، درویش نشاط نیا وحاج عباسقلی پاپی و آزاده شهید منا حاج ابوالقاسم خلیلی و...

روحشان شاد یادشان گرامی و جاوید باد

 

انتهای پیام/

نویسنده : احمد لک جانباز دفاع مقدس

ارسال نظر

3 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران