به بهانه شهادت شهید حججی؛

صلابت نگاهت، دنیا را شرمنده کرد/ تو در راه حضرت زینب(س) سر دادی

صلابت نگاهت، دنیا را شرمنده کرد/ تو در راه حضرت زینب(س) سر دادی
شناسه خبـر : ۱۰۷۸۵ شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳

شهید محسن حججی جوان 25 ساله، مدافع حرمی که چند روز پیش به شهادت رسید، شهیدی که در راه دفاع از حرمین سر داد.

به گزارش سفیر افلاک چند روزی است که خبر شهادت جوان 25 ساله، شهید محسن حججی در همه جا پیچیده، همه از صلابت چشمانت، از آن استواری و ایستادگی، از آن راهی که می روی می گویند، چشمانت و نگاه پُر از حرفت دنیا را شرمنده کرده است.

 

 نمی دانم شهید حججی خواهر دارد یا نه، نمی دانم خواهرش با دیدن این عکسها و سر بردین برادر چه می کند، می گویند داغ برادر کمر خواهر را خم می کند اما هر چه از شهادت شهید دیده و شنیده می شود انگار تداعی کننده واقعه عاشوراست، شهیدی که در راه حضرت زینب(س) سرش را فدا کرد.

 

Related image

 

 با خود فکر می کنم سر بریده امام حسین(ع)، حضرت زینب و بی تابی حضرت رقیه قرن ها پیش رخ داد و امروز تو که برای دفاع از حرمین به جنگ با تکفیری ها رفتی دوباره مرور شد، دستانت را بستند و اسیر شدی، سرت را بریدند اما مایه افتخار شدی.

 

 قصه اسارت شهید حججی، سر بریده، کودک 2 ساله همه و همه کربلا و عاشورا را دوباره یادآوری می کند، به عکست که نگاه می کنیم غوغایی است، استواری تو همه را شرمنده کرده است اما یزیدیان زمان به خیال خودشان موفق شدند اما می دانیم که تو پیروز شدی، تو سربلند شدی، خوشا به حالت که مانند امام حسین(ع) سرت را در این راه فدا کردی.

 

 می گویند علی تنها پسرت 2 سال دارد، پسری که پدرش در راه دفاع از بی بی زینب(س) به شهادت رسیده، براستی فرزندت هم به تو افتخار می کند.

 

Image result for ‫شهید حججی‬‎

 

 امروز که بخشی از وصیت تو را گوش دادم شرمنده شدم، در وصیت شما تنها عشق به خدا و اهل بیت(ع) شنیده شد.

 

 از آن روزی که خبر اسارت و شهادتت رسیده ، مدام روضه های محرم و کربلا در ذهنم مرور می شود، عکست را بار دیگر نگاه می کنم و آنچه دیده می شود دود، آتش و یزیدیان زمان است و چهره استوار تو که سرت را بالا گرفته ای و با نگاهت گفتی که باید راهت را ادامه دهیم تا شرمنده شما شهدا نشویم.

 

 تو به آرزویت رسیدی و شهادت نصیبت شد، برایمان دعا کن تا راه شما را ادامه دهیم، تا مانند شما استوار و محکم در برابر دشمنان بایستیم، تا مانند شما شهادت نصیبمان شود.

 

 شاید خیلی ها تو را نمی شناختند اما خبر شهادت غوغایی در دلها و دنیا ایجاد کرد، هر کسی به حد و توان خود قلم برداشته و یک جمله در وصف شما نوشته است انگار همه می خواهند رشادت و صلابت تو را به نوعی در تاریخ ثبت کنند.

 

 این روزها داعش یا همان یزیدیان زمان از هیچ جنایتی دریغ نمی کنند، کودکان را آتش می زنند، سر می برند و هزاران جنایت دیگر که در تاریخ بی نظیر است را از خود نشان می دهند اما به مدد شهدا اسلام پیروز است و مدافعان حرم روز به روز عرصه را بر آنها تنگ می کنند.

 

 اما چه نام زیبایی برای شما نهاده اند، مدافعان حرم، پروانه هایی که با عشق گرداگرد این حرم می چرخند، براستی این اسم زیبنده شما پاکان و انسان های مخلصی است که دل از دنیا برکنده و در راه دفاع از حرم و ارزشها به جنگ با یزیدیان زمان می روید و به شهادت می رسید.

 

 شادی روح همه شهدا صلوات.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران