وعده هایی که در گلخانه پژمرد؛

هزار وعده که یکی وفا نکرد/ ماجرای گلخانه اشترینان به رئیس جمهوری کشیده می شود

هزار وعده که یکی وفا نکرد/ ماجرای گلخانه اشترینان به رئیس جمهوری کشیده می شود
شناسه خبـر : ۱۰۷۷۷ شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵

پروژه گلخانه تولید گل رز که در بخش اشترینان بروجرد احداث شده و بعد از گذشت 6 ماه از تخریب بر اثر بارش برف بهمن ماه، همچنان بلاتکلیف رها شده و وعده های ارائه شده از سوی مسئولان محقق نشده است و وعده های بی شمار در گلخانه پژمرد.

به گزارش سفیر افلاک 25 بهمن سال 95 بود که برف سنگینی در بروجرد بارید، برفی که سبب خسارت چند میلیاردی به تاسیسات برقی و بخش های دیگر شهرستان شد که این برف سنگین سبب شد تا گلخانه ای که در ایستگاه افتتاح قرار گرفته بود، تخریب شود.

 

گلخانه ای در اشترینان بروجرد توسط یک کارآفرین احداث شده بود و قرار بود با راه اندازی این گلخانه تعدادی از جوانان بیکار مشغول به کار شوند اما درست چند هفته مانده به افتتاح این پروژه بزرگ بود که بارش سنگین برف این گلخانه را تخریب کرد البته به دلیل نبود گرمای مورد نیاز به دلیل عدم وصل گاز در این گلخانه، برف وزن سنگینی بر روی سازه ها وارد کرده بود و سبب فروریختن سازه ها شده بود.

 

گلخانه

 

بعد از تخریب این گلخانه مسئولان استانی و شهرستانی از این پروژه بازدید کردند و هر کدام وعده هایی بی شمار برای رفع این مشکل دادند که تا کنون یک وعده هم محقق نشده است.

 

"حسین رضایی" گلخانه دار بروجرد گفت: 6 ماه از این اتفاق می گذرد و تا کنون اقدامی برای رفع این مشکل صورت نگرفته است در حالی که وقتی مسئولان استانی از این گلخانه بازدید کردند حدود 10 مصوبه را تصویب کردند که هیچکدام اجرایی نشده است.

 

گلخانه

 

وی اضافه کرد: سه میلیارد و 300 میلیون تومان در این پروژه هزینه شده که نیمی از این هزینه سهم آورده خودم بوده و نیم دیگر را تسهیلات دریافت کرده ام که قرار بود با راه اندازی این گلخانه 50نفر اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شود و سالانه بیش از یک میلیون شاخه گل رز تولید شود.

 

به گفته وی بعد از گذشت 6 ماه همچنان بلاتکلیف هستیم و هیچکدام از وعده های داده شده، اجرایی نشده است و این در حالیست که با کمی توجه و پیگیری از سوی مسئولان مشکل این واحد حل می شود و جوانان بیکار زیادی مشغول به کار می شوند.

 

رضایی با ابراز گلایه از این وضعیت و بلاتکلیفی افزود: در صورتی که مسئولان استانی و شهرستانی اقدامی نکنند چاره ای ندارم جز این که به رئیس جمهوری نامه بنویسم و شرایط را بیان کنم.

 

گلخانه

 

وی بیان کرد: همه هدف من بعد از دوران بازنشستگی این بود که بتوانم با ایجاد محیطی، کار را برای تعدادی از جوانان جویای کار فراهم کنم، مگر من بد کاری کرده ام که سرمایه گذاری کنم تا تعدادی اشتغال ایجاد شود؟ پس چرا مسئولان همراهی نمی کنند.

 

رضایی اظهار داشت: بانکها در این راستا همکاری لازم را نکردند در حالی که با همکاری بانکها و پیگیری مسئولان می شد اقدامی صورت گیرد تا این گلخانه دوباره به حالت عادی برگردد و تولید داشته باشد.

 

به گفته وی این گلخانه در یک هکتار زمین احداث شده اما 6 ماه پیش پنج هزار و 200 متر از این گلخانه از بین رفته است و می توان با هزینه ای حدود یک میلیارد تومان دوباره این پروژه را راه اندازی کرد.

 

رضایی تصریح کرد: از مسئولین خواسته بودم تا با توجه به این اتفاق، بانکها برای پرداخت اقساط این تسهیلات 2 سال مهلت دهند ولی گویا اقدامی نشده و باید از طریق کشوری موضوع دنبال شود.

 

به هر ترتیب آنچه در این میان دیده می شود قصه وعده های بی شماری است که سر دراز دارد و تا کنون این وعده ها عملی نشده است این پایگاه اطلاع رسانی تا به نتیجه رسیدن، این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران