استاندار لرستان:

تحقق تولید و اشتغال لازمه اش سرمایه گذاری است

تحقق تولید و اشتغال لازمه اش سرمایه گذاری است
شناسه خبـر : ۱۰۷۶۶ پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰

استاندار لرستان گفت: اقتصاد مقاومتی آخرین و بهترین نسخه است و شرط اجرایی شدن آن مردمی شدن است.

به گزارش سفیر افلاک هوشنگ بازوند، استاندار لرستان ظهر امروز در آیین روز خبرنگار ضمن گرامیداشت یاد شهیدان صارمی و حیدریان با بیان این که خبرنگاری پل ارتباطی مردم و مسئولان است، گفت: رکن اصلی پیشرفت و توسعه در هرجایی خبرنگاران هستند و این پیشرفت و توسعه هزینه دارد، خبرنگاران راه شکافی توسعه استان بر عهده شان است و در این راه هزینه های سنگینی را می پردازند.

 

وی با بیان این که امانت، عدالت و صداقت در خبرنگاری باید رعایت شود، گفت: در جامعه  به خودباوری بپردازیم نمی توانیم بدون خودباوری به توسعه و پیشرفت برسیم به خلاقیت توجه کنیم و نوآوری را نهادینه کنیم.

 

بازوند برطرف کردن آسیب های فرهنگی را ضروری دانست و گفت: هنر خبرنگاری این است که مدیریت جهادی را تبلیغ و ترویج کند و به فرهنگ کار ارزش دهیم، به مردم بگوییم کار عنصر اصلی پیشرفت است الان فرهنگ کار آن طور که باید نیست.

 

استاندار لرستان معرفی ظرفیت های استان را از ضروریات دانست و گفت: در فرهنگ آموزش ضعیف هستیم، قانون پذیری را نهادینه کنیم، خدایی نکرده دنبال قانون گریزی نباشیم.

 

بازوند با بیان این که 127هزار واحد مسکونی، تجاری و اداری خرم آباد تنها 9هزار واحد عوارض پرداخت می کنند، اظهار داشت: میزان مشارکت مردم در پرداخت عوارض پایین است، شهرداری 16میلیاردتومان برای جابه جایی زباله هزینه می کند.

 

به گفته وی رتبه سرانه مصرفی در لرستان پنج است و رتبه درآمدی 20یا 18است که باید روی این کار شود و مورد توجه قرار بگیرد.

 

وی با تأکید بر بیان واقعیت ها در خبرها، عنوان کرد: فضامجازی شرایطی به وجود آورده که خبرنگاران خبر را از مردم می گیرند لذا درست انتقال دادن اخبار خیلی مهم است،در تعریف و تمجید اعتدال رعایت شود و نقدها منصفانه باشد.

 

استاندار لرستان با اشاره به این که در لرستان با آفتی به نام خود کوچک بینی وجود دارد،گفت: با سرمایه گذاران بومی خوب رفتار کنیم و به آن ها بها دهیم، توسعه و پیشرفت با ترحم انجام نمی شود.

 

بازوند با تأکید بر این که سال تولید و اشتغال لازمه اش سرمایه گذاری است، تصریح کرد: مطالبه واقعی مردم را عنوان کنیم، استان لرستان گرفتار فقر مطالبه گری است، نخبگان سیاسیون ما گرفتار فقرمطالبه گری هستند.

 

به گفته وی هرکس باید خودش مشکلات را حل کند تا زمانی که کمر همت برای حل مشکلات نبندیم هیچ مشکلی حل نمی شود.

 

وی اقتصادمقاومتی را برنامه علمی، راهبردی و بلندمدت کشور دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی آخرین و بهترین نسخه است و شرط اجرایی شدن آن مردمی شدن است و زمانی این انجام می شود که ورد زبان و در بین مردم نهادینه شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران