نماینده ولی فقیه در لرستان:

مطالبه حقوق مردم براساس مطالبات رهبری باشد

مطالبه حقوق مردم براساس مطالبات رهبری باشد
شناسه خبـر : ۱۰۷۶۵ پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: رهبری به عنوان ولی امر مسلمین سیاست های کلی نظام  را ترسیم می کنند،خبرنگاران باید زیر چتر ولایت کار کنند.

به گزارش سفیر افلاک آیت الله سیداحمدمیرعمادی،نماینده ولی فقیه در لرستان ظهرامروز در آیین گرامیداشت روز خبرنگار که در مجتمع آرشین با حضور استاندار لرستان،معاونان استانداری،فرماندار خرم آباد و اصحاب رسانه لرستان برگزار شد،گفت: خبرنگاران با چشم بینا حقایق را می نویسند و قلم ها را به حرکت در می آورند تا جامعه به حرکت درآید.

 

وی با بیان این که خبرنگاران با فکر روشن افکار عمومی را روشنگری می کنند و با عقل و درایت جامعه را در مسیر  صحیح قرار می دهند،گفت: خبرنگاران فرهنگ و تمدن  بشر را رقم می زنند و برای اصلاح و پیشرفت جامعه قدم برمی دارند.

 

آیت الله میرعمادی با اشاره به این که خبرنگاران از تهدید  و ارعاب ترسی ندارند و با تعریف و تمجید  خوشایند نمی شود،گفت: آن ها با خدا پیمان بسته اند و حقایق را بیان می کنند  و بر واقعیت ها  پافشاری می کنند.

 

به گفته وی خبرنگاران امروز در مقایسه  با گذشته در استان لرستان به بلوغ رسانه ای رسیده اند و این افتخاری برای استان لرستان است که روز شهادت شهید شاخص خبرنگار لرستان روز خبرنگار نامیده شده و این مسئولیت ما را سنگین تر می کند.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان با تأکید بر این که خبرنگار با افکار، عقل، اندیشه ،فرهنگ و تمدن سروکار دارد،گفت: هر اندازه که فکر و علم اهمیت دارد خبرنگاری هم  به همان اندازه اهمیت دارد.

 

آیت الله میرعمادی اخلاص  در کار نوشتن  را از ویژگی های خبرنگاران برشمرد و گفت:خبرنگاران از روی حب و بغض ننویسند برای خدا قلم بزنند و بنویسند چراکه قلم و نوشتن مقدس است و برای نوشته هایمان ارزش قائل شویم و از قلم به عنوان ابزار سیاسی و شخصی استفاده نکنیم.

 

 وی خبرنگاری را کاری بسیارمهم دانست و گفت: نقد،تعریف و تمجید  برای خدا باشد،خبرنگاری کاری پرمخاطره و سنگین است این کار پرمخاطره را برای خدا انجام دهیم.

 

به گفته وی شجاعت و شهامت اولین ویژگی یک خبرنگار است و نوشتن معضلات جامعه  دردهای مردم ومطالبه حقوق مردم  شهامت و شجاعت می خواهد.

 

آیت الله میرعمادی سومین ویژگی خبرنگاران را صداقت و واقع نمایی دانست و گفت: گاهی متاسفانه برخی از خبرهای کوچک آن قدر بزرگ می شود که ارزش ندارد و خبرهای بزرگ آن قدر کوچک می شود که جای تأسف است وگاهی نقدها واقعیت ندارد وبرخی تعریف و تمجیدها خلاف واقع است.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان این که صداقت باید در رأس کار خبری قرار بگیرد، گفت: نباید خبرسازی و خبر فروشی  کنیم بلکه باید خبرنگاری کنیم  بعضی ها به دنبال خبرفروشی هستند و عده ای با خبرفروشی به این مجموعه ضربه می زنند.

 

به گفته وی تحلیل خبری بسیار مهم است متاسفانه کپی برداری خبر فراوان است، در منافع استان باید هم صدا باشید و جناحی و سیاسی کار نشود،رهنمودهای مقام معظم رهبری برای کشور و استان راه گشا و نافع است.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: رهبری به عنوان ولی امر مسلمین سیاست های کلی نظام  را ترسیم می کنند، خبرنگاران باید زیر چتر ولایت کار کنند، رشد فزاینده خبرنگاری به برکت ولایت و نظام اسلامی بوده است.

 

آیت الله میرعمادی با تأکید براین که مطالبه حقوق مردم باید براساس مطالبات رهبری باشد،گفت: بعضی از امور مربوط به شخص نیست مانند مسئله نمازجمعه، امر به معروف و نهی از منکر، زکات ، حجاب، شهادت، ایثار و جهاد مربوط به دین، مکتب و مردم است.

 

وی با اشاره به این که ارزش و اعتبارما به مبانی اسلام، ولایت و نظام اسلامی است،گفت: دشمن به دنبال منزوی کردن ایران اسلامی است اما در مراسم تحلیف رئیس جمهور 100هیئت شرکت کرد.

 

به گفته وی بازوی توانمند مسئولان، عامل پیشرفت هر استان و بالا بردن سطح آگاهی جامعه خبرنگاران هستند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران