فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد:

بی تفاوتی در برابر هجمه دشمن به معنای خروج از انقلابی گری است

بی تفاوتی در برابر هجمه دشمن به معنای خروج از انقلابی گری است
شناسه خبـر : ۱۰۷۶۴ پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: بی تفاوتی در برابر هجمه دشمن به معنای خروج از انقلابی گری است  و دشمن هر روز در حال دسیسه ها و توطئه هایی بر علیه باورهای دینی است و باید تلاش کنیم تا توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

به گزارش سفیر افلاک سرهنگ"مجید سوری" فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد در جشنواره مالک اشتر که در حسینیه ثاراله سپاه بروجرد برگزار شد گفت: اعتقاد به جامعیت اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه یکی از مولفه های انقلابی گری است و یک فرد انقلابی همیشه تبعیت از ولایت فقیه را در سرلوحه کارهای خود قرار می دهد.

 

وی روحیه استکبار ستیزی را یکی از شاخصه های انقلابی گری برشمرد و افزود: داشتن روحیه ضد استکباری و احترام به استقلال در همه عرصه ها لازم و ضروری است و نفی سطه باید مورد توجه قرار گیرد حتی اگر نظام سلطه ضدیتی نداشته باشد را باید نهی کرد.

 

 سوری اظهار داشت: مردم را ولی نعمت دانستن یکی دیگر از مولفه های انقلاب گری است که در همه زمان ها باید مورد توجه قرار گیرد نه این که در زمان انتخابات به مردم توجه شود و بعد از انتخابات مردم را فراموش کنند و مردم را ولی نعمت دانستن شامل کل مردم است و هر چه مسئولیت در این راستا بیشتر باشد توجه به مردم بیشتر است.

 

 به گفته وی رفع تبعیض یکی دیگر از مولفه ها می باشد که توجه به عدالت و تلاش در راستای تحقق عدالت است و دیگر شاخصه انقلابی گری، آزادی اندیشه است که انقلابی کسی است که تحمل نظر مخالف را داشته باشند و از آزادی سواستفاده نکنند.

 

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به اصل وحدت افزود: باید به وحدت ملی توجه ویژه ای شود و قانون مندی شاخصه دیگری است که در این راستا برخی ادعای انقلابی گری دارند اما اظهار دارند که برخی از قوانین را قبول نداریم اما تبعیت از قانون از شاخصه های انقلابی گری است.

 

 وی فرامرزی را از دیگر شاخصه ها عنوان کرد و گفت: فلسطین، لبنان، سوریه را فراموش نمی کنیم و به این مسائل پایبند هستیم.

 

 سوری پرهیزگاری، تدین، تقوا، دفاع از حق و حق طلبی و برآشفتن در برابر همه بدیها و ناهنجاریها را از دیگر شاخصه ها برشمرد و افزود: در هر جایی که با ناهنجاری روبروشدیم باید مقابله صورت گیرد و در این راستا محافظه کاری ممنوع است.

 

 به گفته وی از بین بردن فقر، فساد، تبعیض و مقاومت در برابر دشمن، داشتن اعتقاد به تعلیم و تربیت در همه ابعاد از دیگر مولفه های انقلابی گری است و باید توجه داشت که بی تفاوتی در برابر هجمه دشمن به معنای خروج از انقلابی گری است.

 

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد تصریح کرد: دشمن هر روز در حال دسیسه ها و توطئه هایی بر علیه باورهای دینی ماست و باید تلاش کنیم تا با اجرای برنامه های فرهنگی و برنامه ریزی در برابر این توطئه ها بایستیم.

 

 وی با اشاره به آسیب های اجتماعی افزود: در شهرستان بروجرد بالغ بر 100 هزار نفر حاشیه نشین هستند که مورد هجمه آسیب های اجتماعی قرار گرفته اند که باید ناهنجاریها را با برنامه های فرهنگی رفع کنیم.

 

 سوری اظهار داشت: متاسفانه برخی از افراد برای خدشه دار کردن باورها از جیب خود خرج می کنند که نیاز است اجرای کارهای فرهنگی مورد توجه جدی قرار بگیرد.

 

 لازم به ذکر است که در پایان این مراسم از 30 نفر از فرماندهان و مسئولین ناحیه مقاومت بسیج بروجرد تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران

  • رزمنده کوهدشتی
  • ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
0
پاسخ شما

جناب سرهنگ سوری از مفاخر لرستان و از فرماندهان توانمند، شجاع و باهوش سپاه اسلام هستند. محبوبیت و اصالت خانواده ایشان در سطح شهرستان های کوهدشت و رومشگان نیز زبانزد است. برای ایشان و همچنین سردار سرافراز حاج مرتضی کشکولی فرمانده ارشد لرستان و دیگر فرماندهان انقلابی و دلسوز سپاه آرزوی توفیقات روز افزون الهی را داریم.