در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی؛

اشتغالزایی جوان بروجردی با پرورش بوقلمون/ تولید20 تُن گوشت بوقلمون در سال

اشتغالزایی جوان بروجردی با پرورش بوقلمون/ تولید20 تُن گوشت بوقلمون در سال
شناسه خبـر : ۱۰۷۶۳ پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶

جوان بروجردی با تولید و پرورش بوقلمون موفق به تولید 20 تُن گوشت بوقلمون در سال شده و در این راستا زمینه اشتغال را برای چهار جوان جویای کار فراهم کرده است.

به گزارش سفیر افلاک جوانان زیادی هستند که در راستای اقتصاد مقاومتی آستین همت بالا زده و در حرفه مورد علاقه خود مشغول به کار شده اند، جوانانی که با اندکی تسهیلات و سرمایه توانسته اند در راستای اشتغالزایی و تولید موفق باشند.

 

"احمد فتاحی" یکی از جوانان موفق بروجرد 35 ساله است در روستای قلعه سازه  در راستای اقتصاد مقاومتی موفق شده بیش از 70 درصد گوشت بوقلمون مورد نیاز شهر را تامین کند و اشتغال را برای چند جوان دیگر فراهم کند.

 

پرورش بوقلمون

 

فتاحی گفت: پنج سال است که کار پرورش بوقلمون را آغاز کردم و علاقه زیادی به این کار دارم، پرورش بوقلمون را ابتدا در یک مزرعه کوچک 100 متری شروع کردم اما بعد از مدتی مزرعه را توسعه دادم.

 

وی اضافه کرد: با این کار زمینه اشتغال سه نفر دیگر فراهم شده و بسیار خوشحال هستم که با این اقدام توانسته ام علاوه بر ایجاد شغل برای خودم، برای سه نفر از جویندکار کار شغل ایجاد کنم.

 

پرورش بوقلمون

 

فتاحی با اشاره به این که سرمایه اولیه برای پرورش بوقلمون 10 میلیون تومان بوده افزود: با اندکی سرمایه کار را آغاز کردم و بعد از مدتی برای توسعه و رونق در کار 30 میلیون تومان هم از بسیج سازندگی تسهیلات دریافت کردم.

 

این کارآفرین بروجردی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر پرورش بوقلمون، مرغ تخم گذار هم پرورش می دهم و تلاش دارم تا روز به روز تولید را در مزرعه افزایش دهم و بتوانیم اشتغال بیشتری فراهم کنم.

 

به گفته وی رمز موفقیت در هر کاری اسن است که انسان با جدیت وارد شود و اگر یکبار هم شکست خورد ناامید نشود و دوباره کار را آغاز کنند چرا که با همت و تلاش موفقیت حاصل می شود.

 

پرورش بوقلمون

 

این کارآفرین بروجردی اظهار داشت: حمایت مسئولان از کارآفرینان می تواند در راستای تولید و اشتغالزایی بسیار موثر باشد چرا که امروز بسیاری از جوانان بیکار هستند و با یک سرمایه اولیه و همت و تلاش می توان اشتغال برای چند نفر دیگر را فراهم کرد.

 

وی با اشاره به تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: با استفاده از ظرفیت ها و امکانات می توان در راستای تقویت و رونق اقتصاد گام برداشت و باید به گونه ای تلاش کنیم تا روز به روز با استفاده از ظرفیت ها بیشترین بهره را برد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران