رئیس میراث فرهنگی بروجرد:

مرمت عمارت تاریخی "باغ دیده ور" آغاز شد

مرمت عمارت تاریخی "باغ دیده ور" آغاز شد
شناسه خبـر : ۱۰۶۴۰ دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: عمارت تاریخی باغ دیده ور بروجرد مربوط به دوره قاجار است که مرمت این بنای تاریخ با 86 میلیون تومان اعتبار آغاز شد.

به گزارش سفیر افلاک "حجت اله یارمحمدی" رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: عمارت تاریخی باغ دیده ور یک اثر تاریخی از دوره قاجار است که مرمت این بنا شامل استحکام بخشی پایه ها، سبک سازی و بدنه سازی، اصلاح ضلع شرقی و بخش هایی از تزئینات در و پنجره های چوبی است.

 

وی اضافه کرد: برای مرمت این بنا 86 میلیون تومان در نظر گرفته شده و با انجام این مرمت ها می توان در راستای نگهداری و جلوگیری از تخریب و آسیب اقدام کرد.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد با اشاره به حمام سید بروجرد گفت: کار تملک این اثر تاریخی در کنار مرمت این بنا در حال انجام است و طبق نظر کارشناسان قیمت این اثر بیش از 600 میلیون تومان است که تا کنون 150 میلیون تومان معادل 25 درصد آن از اعتبارات سال 95 پرداخت شده است.

 

وی اضافه کرد: حمام سید اثری به جا مانده از دوران صفوی است و مرمت و اقدامات اضطراری در این بنا هم اکنون انجام می شود.

 

یارمحمدی اظهار داشت: در حال حاضر مرمت سه بنای تاریخی حمام سید، عمارت باغ دیده ور و قلعه هزار جریب آغاز شده که برای مرمت قلعه هزار جریب و عمارت باغ دیده ور در مجموع 208 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده  و 150 میلیون تومان هم برای تملک حمام سید هزینه شده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران