سفیرافلاک گزارش می دهد؛

تلاش برای حفظ تنها سینمای بروجرد/ سینما فلسطین، نو نوار می شود

تلاش برای حفظ تنها سینمای بروجرد/ سینما فلسطین، نو نوار می شود
شناسه خبـر : ۱۰۶۱۶ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶

سینما فلسطین بروجرد تنها سینمای فعال این شهر است که حال و روز خوبی ندارد و امروز با سفر معاون امور حوزه هنری قرار شد تعویض صندلیها صورت گیرد.

به گزارش سفیر افلاک در این شهر تنها یک سینما فعال است در حالی که سالها پیش چهار سینما در این شهر فعال بود، سینما آزادی بروجرد سالها پیش تعطیل شده و هم اکنون در حال تبدیل شدن به مخروبه است و سینما فلسطین بروجرد هم حال و روز خوبی ندارد.

 

 بسیاری از صندلی های سینما فلسطین بروجرد فرسوده بوده و سقفی زرد و نامناسب حال و هوای سینما را از این مکان گرفته است در حالی که سینما روزگاری بهترین مکان برای تفریح خانواده ها بود اما همین سینمای بروجرد هم از نظر ظاهری انسان را از رفتن به سینما پشیمان می کند.

 

Image result for ‫حال  تنها سینمای شهر خوب نیست‬‎

 

با توجه به این که برخی از مراسمات شهرستان بروجرد در این سالن برگزار می شود اما ظاهری نامناسب دارد که نشان می دهد به این مکان های فرهنگی توجهی نمی شود و مسئولین به راحتی از کنار وضعیت این سینما می گذرند.

 

معینی بخش، معاون امور حوزه هنری کشور به بروجرد سفر کرد تا در جریان این سفر به سینما فلسطین بروجرد سری بزند و از نزدیک وضعیت نامناسب این سالن را ببیند که بعد از بازدید از این سینما در فرمانداری بروجرد گفت: تعویض صندلی های این سینما در دستور کار قرار می گیرد و تلاش می شود تا مکان های فرهنگی دیگری نیز در این شهر ایجاد شود.

 

سینما 

"علی کورانی فر" فرماندار بروجرد افزود: فرهنگ مهمترین موضوع در همه کشورهاست و مسائل فرهنگی وآموزشی بر رفتار مردم اثر گذار است و با توجه به این که فرهنگ زیر بنای مباحث فرهنگی است و موضوعی است که به جای این که در صدر باشد اما بی توجهی هایی در این راستا صورت می گیرد.

 

 وی اضافه کرد: شهر بروجرد پیشینه فرهنگی خوبی دارد و نیاز است مسائل فرهنگی در اولویت باشد اما مکان های فرهنگی در بروجرد محدود است که باید تلاش کرد تعداد مراکز فرهنگی را افزایش داد.

 

سینما

 

 کورانی اظهار داشت: دو مرکز فرهنگی بروجرد تنها مکانی برای نمایش فیلم نیست بلکه بسیاری از برنامه ها در این سالن برگزار می شود و با توجه به این که این دو سینما ظرفیتی برای شهر هستند نیاز است بهسازی و تجهیز آنها در اولویت قرار گیرد.

 

 به گفته وی سینمای بروجرد نیازمند متولی است چرا که در حال اختیار این دو سینما باید با هماهنگی مرکز استان صورت گیرد.

 

 فرماندار بروجرد تصریح کرد: ضروری است این دو مکان در بروجرد حفظ شود چرا که مردم هم نسبت به این مکانها حساس هستند و امیدواریم این دو سالن تعیین تکلیف شود.

 

Image result for ‫حال  تنها سینمای شهر خوب نیست‬‎

 

 در ادامه این جلسه "عباس گودرزی" نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بروجرد نگین فرهنگی در غرب کشور است و یکی از شاخصه هایی که بروجرد را ارتقا داده سابقه فرهنگی است.

 

 وی اضافه کرد: زمانی در این شهر چهار سینما وجود داشت که در حال حاضر دو سینما باقیمانده که یکی تعطیل و سینما فلسطین هم وضعیت خوبی ندارد.

 

 گودرزی با اشاره به این که وزیر ارشاد گفت که بروجرد به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود افزود: خواست مردم بروجرد این است که بیشتر از این بی توجهی صورت نگیرد و این دو سینما حفظ شود.

 

به گفته وی با توجه به این که گفته می شود تراز فرهنگی بروجرد بالا بوده اما این شهر فاقد فرهنگسراست و نیاز است تلاش شود تا وضع موجود بهبود یابد.

 

 لازم به ذکر است که برای تعیین تکلیف سینما آزادی بروجرد که در حال تخریب است قرار شد در جلسه ای جداگانه اقداماتی صورت گیرد که امیدواریم تا دیر نشده اقدامات لازم برای حفظ این سالن ها انجام شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران