نماینده مردم ازنا و دورود درمجلس:

سهم ناچیز لرستان از درآمد گردشگری/ اشتغالزایی در حوزه گردشگری با حرف و شعار عملی نمی شود

سهم ناچیز لرستان از درآمد گردشگری/ اشتغالزایی در حوزه گردشگری با حرف و شعار عملی نمی شود
شناسه خبـر : ۱۰۴۶۳ سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹

نماینده مردم ازنا و دورود درمجلس با تاکید بر اینکه اشتغالزایی در حوزه گردشگری با حرف و شعار عملی نمی شود، گفت: ظرفیت های حوزه گردشگری باید به درستی شناسایی و برای بهره برداری از آنان برنامه ریزی کرد.

به گزارش سفیر افلاک،مجید کیان پور با تاکید بر اینکه سهم لرستان از درآمد حاصل از گردشگری بسیار ناچیز است، گفت: استان لرستان یکی از استان های چهار فصل ایران بوده که جاذبه های گردشگری فراوانی دارد، اما متاسفانه از این توانمندی ها و قابلیت ها در جهت اشتغالزایی استفاده نشده است.

 

جاذبه های گردشگری باید برای مردم یک منطقه درآمدزایی داشته باشد

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جاذبه های گردشگری باید برای مردم یک منطقه درآمدزایی داشته باشد، ادامه داد: " با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود "اینکه بگوییم فلان جاذبه گردشگری را داریم و آن را در بوق و کرنا کنیم ،اما از آن بهره ای اقتصادی نبریم هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود.

 

وی با انتقاد از اینکه درحال حاضر بیش از آنکه به درآمدزایی از جاذبه های گردشگری منطقه توجه کنیم حاشیه سازی می کنیم، تصریح کرد:دراین رابطه طی ماه های اخیر در منطقه حفاظت شده اشترانکوهتخلفاتی صورت گرفت که از راه قانون و مراجع ذی صلاح جلوی این تخلفات گرفته شد و انتظار داریم از این پس شاهد چنین تخلفاتی نباشیم.

 

این نماینده مردم درمجلس دهم، افزود:حقیقت آن است که دورود و ازناتاکنون از لحاظ اقتصادی از این نعمت خدادادی بهره چندانی نبرده اند؛ البته هیچ ایرادی ندارد که از منابع طبیعی منطقه خود حمایت کرد و ضرورت است که از آنان حفاظت و نگهداری کنیم،اما آیا فقط افتخارمان باید این باشد که اشترانکوه متعلق به دورود و ازناست؟ آیا تا به حال توانسته ایم از این منطقه و جاذبه های گردشگری آن چند شغل برای جوانان مان ایجاد کنیم؟ باید واقع بین باشیم.

 

صنعت پررونق گردشگردی می تواند اقتصاد یک منطقه را متحول سازد

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با بیان اینکه صنعت گردشگردیصنعت پررونقی است که می تواند اقتصاد یک منطقه را متحول سازد،تصریح کرد: برای رونق گردشگری در منطقه دورود و ازنا باید دست به دست هم داد تا این مهم محقق شود در واقع اشتغالزایی در حوزه گردشگری با حرف و شعار عملی نمی شود،بلکه ظرفیت های حوزه گردشگری باید به درستی شناسایی و برای بهره برداری از آنان برنامه ریزی کرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران