کارشناس مسائل منطقه:

هنرمند انقلابی در بطن سیاست است اما اسیر جریان‌های سیاسی نیست

هنرمند انقلابی در بطن سیاست است اما اسیر جریان‌های سیاسی نیست
شناسه خبـر : ۱۰۱۵۲ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۷

کارشناس مسائل منطقه گفت: هنرمند انقلابی در بطن سیاست است اما اسیر جریان‌های سیاسی نیست.

به گزارش سفیر افلاک، حسن شمشادی اظهار داشت: هنرمند انقلابی مرزی برای کارش ندارد و این یکی از اصول است، هنرمند انقلابی با هنر و فرهنگ انقلاب مناسبتی برخورد نمی‌کند بلکه سیر سیالی دارد و باید موضوع را در جریان راه ادامه دهد و ذهنش درگیر باشد.

 

وی عنوان کرد: هنرمند انقلابی با رخوت کار نمی‌کند بلکه پرشور و فعال است، هنرمند انقلابی ایستا و سطحی‌نگر نیست و به مسائل مختلف عمیق نگاه می‌کند.

 

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه سرباز جبهه فرهنگی که شبانه‌روز ندارد، ادامه داد: یک هنرمند انقلابی با پیگیری و رصد مسائل در پی حفظ حریم ارزش‌هاست و اساس تفکر خود را قرآن و اهل بیت(ع) می‌گذارد چراکه قرآن پاسخگوی جامع سوال ها است.

 

شمشادی با اشاره به اینکه هنرمند انقلابی عرصه هنر انقلاب را فقط جنگ نمی‌داند، تصریح کرد: هرچند پرداختن به جنگ، مدافعان حرم و نیروهای نظامی و انتظامی بخشی از هنر انقلاب است که باید به آنها توجه شود نه اینکه صرفاً به این موارد پرداخته شود.

 

وی افزود: هنرمند انقلابی می‌داند که اکنون باید روی ذهن‌های دیگران، و  روی قلوب افراد کار می‌کند و افکار را با ادله غیر قابل انکار تسخیر می‌کند و تأثیرگذار خواهد بود.

 

خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: هنرمند انقلابی می‌داند در سایه هنر انقلاب افراطی‌گری، بداخلاقی و تنش از بین می‌رود، هنرمند انقلابی به هنر از منظر سیاسی، جناحی و دولتی نگاه نمی‌کند و یکسان عمل کرده و با روی کار آمدن دولت‌های مختلف متزلزل نمی‌شود بلکه نگاهش به جلو و هدف است.

 

شمشادی یادآور شد: جوان هنرمند انقلابی جهادگر است و قربت الی الله کار می‌کند که ممکن است در این راه آبرو، جان و مال خود را نیز بدهد اما دست از هدف نمی‌کشد.

 

وی عنوان کرد: هنرمند انقلابی می‌داند تفکر صحیحی از فرهنگ و هنر انقلابی وجود ندارد که موجب برخی بی‌اخلاقی‌ها، توهین‌ها و افتراها شده است.

 

کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: هنرمند انقلابی در بطن سیاست است اما سیاست‌زده، سیاست‌باز و اسیر جریان‌های سیاسی نیست و نگاهی عمیق به مسائل دارد.

 

شمشادی هنرمند انقلابی را فردی دانست که میدان و عرصه جهاد را بر میز، پست و مقام ترجیح دهد، بیان داشت: هرچند پست و مقام پرسودتر، پردرآمدتر و شیرین‌تر باشد، هنرمند انقلابی اخلاق‌مدار است، دروغ نمی‌گوید، تهمت نمی‌زند، افترا نمی‌بندد و زیرآب نمی‌زند.

 

وی ادامه داد: هنرمند انقلابی استدلال می‌کند و مستند سخن می‌گوید، پرسشگر بوده و همواره دردمند است و درد انسانیت، بشریت، مسلمانی، شیعگی و رهبری دارد؛ برای رفع مشکلات همچون بیکاری، فقر و آسیب‌های اجتماعی در حد توان تلاش می‌کند.

 

شمشادی با بیان اینکه هنرمند انقلابی بیخیال، خوش‌خیال، راحت‌طلب و فرصت‌طلب نیست، اظهار داشت: یک هنرمند انقلابی با ابزار و فناوری‌های نوین آشناست، منزوی نیست و در فضای حقیقی و مجازی حضور فعال دارد.

 

وی با اشاره به اینکه هنرمند انقلابی اهل مطالعه و در توطئه‌ها هوشیار است، عنوان کرد: هنرمند انقلابی باید تولیدکننده محتوا باشد، نه مصرف کننده و کپی‌کننده؛ هنرمند انقلابی حرف و ایده دارد، می‌اندیشد، پرسش دارد و پاسخ می‌دهد.

 

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه هنرمند انقلابی با عمل قلب‌ها و فکرها را جذب می‌کند، ادامه داد: هنرمند انقلابی به آنچه می‌گوید از صمیم قلب ایمان دارد، تظاهر نمی‌کند و نقاب نمی‌زند.

 

شمشادی بازی نخوردن و در عین حال بازی و فریب ندادن را از دیگر ویژگی هنرمند انقلابی دانست و تصریح کرد: هنرمند انقلابی در هر عرصه ای کار می‌کند یک تخصص دارد و در زمینه‌های دیگر نیز باید دانا باشد و به عبارتی دیگر در زیرشاخه‌های دیگر هم دستی بر آتش داشته باشد.

 

وی افزود: هنرمندان انقلابی با یکدیگر وحدت دارند، این افراد برای رسیدن به برنامه‌های مشترک و اثرگذار از منیت‌های خود می‌کاهند؛ در لحظه و به روز کارهای خود و دیگران را آسیب‌شناسی و آفت‌شناسی می کنند.

 

خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در عراق و سوریه خاطرنشان کرد: هنرمند انقلابی صرفاً به خود و جامعه دوستداران خود نمی‌پردازد بلکه به منتقدان، مخالفان و جامعه خاکستری و حتی جامعه سیاه که اعتقادات او را قبول ندارند نیز می‌پردازد تا شاید تأثیرگذاری داشته باشد.

 

شمشادی بیان داشت: متأسفانه بسیاری از هنرمندان انقلابی ما دچار آفت رودربایستی هستند و از خود و دیگران هراس دارند که این امر ترمزی و توقفی برای خود آن شخص و دیگر هنرمندان می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: منار

ارسال نظر

7 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران