سفیرافلاک گزارش می دهد/ وضعیت پروژه بهارستان خرم آباد پس از سه سال؛

تقاطع غیر همسطحی که گره ترافیک را کورتر کرد

تقاطع غیر همسطحی که گره ترافیک را کورتر کرد
شناسه خبـر : ۱۰۱۴۳ شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴

پروژه بهارستان در شورای شهر دوره چهارم مصوب شد و به اجرا نرسید باید دید که در دوره پنجم شورای شهر وضعیت این پروژه چه می شود.

به گزارش سفیر افلاک سه سال قبل اجرای پروژه زیرگذر منطقه بهارستان خرم آباد آغاز شد اما عدم برنامه ریزی صحیح و برآورد هزینه روند اجرای آن را با اختلال روبرو کرد تاجایی که به جای رفع گره ترافیک مشکلات بیشتری برای شهروندان این منطقه به وجود آمد.

 

وضعیت عبور و مرور بسیاری از شهروندانی که از سمت جنوب خرم آباد تردد دارند با اختلال مواجه شده است به طوری که مسیر رفت و آمدها طولانی تر شده است این درحالی است که اجرای درست این پروژه که نمونه های آن را نیز در سال های گذشته داشته ایم می توانست در توسعه و بهبود وضعیت ترافیکی تغییر مثبت ایجاد کند.

 زیرگذر بهارستان

مسائلی چون برآورد هزینه، جانمایی، زیباسازی، تجمع آب های سطحی در فصل بارش و دیگر موارد باید قبل از شروع به کار پروژه مورد بررسی قرار می گرفت این درحالی است که پروژه بهارستان در شورای شهر دوره چهارم مصوب شد و به اجرا نرسید باید دید که در دوره پنجم شورای شهر  وضعیت این پروژه چه می شود.

 

محمدرضا ملکشاهی راد؛ نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در رابطه با پروژه منطقه بهارستان خرم آباد گفت: به عنوان کارشناس حوزه عمران در مرحله اول ضرورت این پروژه را در اولویت نمی دانم؛در خرم آباد پنج نقطه تقاطع غیر همسطح هستند که در زمان اجرایشان ضرورت داشتند مانند زیرگذرهای میدان کیو،بسیج و امام حسین(ع).

 

وی با بیان این که این پروژه در حیطه وظایف من نیست اما به عنوان نماینده مردم وظیفه دارم که پی گیر مطالبات شان باشم،گفت: شهردار و اعضای شورای شهر وقتی کلنگ این پروژه را زدند باید بودجه آن را هم برآورد می کردند و بعد شروع به اجرا می کردند.

 پروژه بهارستان

عضو مجمع نمایندگان لرستان در مجلس اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم مبالغ زیادی را برای این پروژه هزینه کرده است، شهرداری بدون برآورد بودجه کار را شروع کرده و الان گرفتار بی پولی شده است،شهرداری باید با قیمت گذاری بر روی ملک و زمین هایی که در اختیار دارد و فروش آن ها اجرای این پروژه را ادامه دهد.

 

به گفته وی شورای شهر چهارم در این زمینه کار کارشناسی نکرده است لذا در شورای آینده می طلبد که تصمیمات بر مبنای نگاه کارشناسانه باشد.

 

ملکشاهی راد خاطرنشان کرد: مردم منطقه گلدشت در زمستان گذشته نسبت به قبل ترافیک چندبرابری را تحمل  کردند که به عنوان نماینده مردم پی گیر این موضوع خواهیم بود.

 

جعفر بدری؛رئیس کل دادگستری لرستان در رابطه وضعیت اجرای پروژه پل زیرگذربهارستان خرم آباد گفت: این طرح یکی دوسال است که اجرا شده ولی الان متوقف است و زحماتی برای مردم به وجود آمده است.

 

وی افزود: برای بررسی این موضوع از طریق دادستان خرم آباد و مدیرکل بازرسی لرستان طی جلساتی با شهردار، اعضای شورای شهر، پیمانکار و قرارگاه خاتم علت توقف پروژه مورد بررسی قرار گرفت و دستور ادامه پروژه نیز داده شد.

 پروژه بهارستان خرم آباد

رئیس کل دادگستری لرستان با انتقاد از عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص اجرای پروژه ها گفت: وقتی که یک پروژه ای که با زندگی مردم سر و کار دارد و باعث زحمت برای مردم می‌شود تا تامین اعتبار نشده نباید اجرا شود اگر این پروژه با برنامه ریزی شروع به کار کرده پس چرا الان متوقف شده است.

 

بدری اظهار داشت: متاسفانه سوء مدیریت ها و در بعضی جاها کم کاری ها باعث ضرور و زیان مردم می شود اما در چنین مواردی هم دستگاه قضایی با وجود گرفتاری ها ومشغله های فراوان برای حل و فصل موضوع وارد قضیه می شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران