سرپرست جهاد کشاورزی پلدختر:

تولید 20هزارتن انجیر در پلدختر

تولید 20هزارتن انجیر در پلدختر
شناسه خبـر : ۱۰۰۵۰ دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷

سرپرست اداره جهادکشاورزی پلدختر گفت:برای امسال پیش بینی می شود 20هزار تن انجیر از باغات این شهرستان تولید شود.

به گزارش سفیر افلاک،میرزا محمد مرادی سرپرست اداره جهادکشاورزی پلدختربا اشاره به اینکه این شهرستان قطب تولید انجیر سیاه کشور است اظهار داشت: منطقه زیودار از مناطق مهم شهرستان که بیشترین باغات انجیر را در خود دارد.

 

وی بیان کرد: پلدختر با توجه به شرایط آب وهوایی و خاک مناسب که دارد مستعد ترین منطقه برای تولید انجیر است.

 

مرادی با بیان اینکه امسال 20هزار تن انجیر سیاه از باغات پلدختر برداشت می شود تصریح کرد: به دلیل وجود رودخانه های کشکان و مادیان رود، تولید انجیر سیاه با کیفیت در شهرستان روند خوبی دارد.

 

تولید انجیر پلدختر

 

سرپرست جهادکشاورزی پلدختر با بیان اینکه سطح باغات انجیر شهرستان 1350هکتار است یادآورشد:از این میزان 1000هکتار از باغات انجیر شهرستان بارور است.

 

مرادی با اشاره به اینکه از نظر تولید انجیر سیاه رتبه نخست کشور را داریم عنوان کرد:به دلیل زودرسی و کیفیتی که این محصول دارد به کل کشور صادر می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه مناطق زیودار از لحاظ اشتغال وکارآفرینی در پلدختر پایلوت هستند خاطر نشان کرد:به صورت دائم در هر هکتار برای یک نفر و به طور فصلی تا چهار نفر اشتغالزایی صورت می گیرد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

1 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران