یک بام و دو هوای دولت برای پرداخت دسترنج گندم کاران

خرید تضمینی گندم در دولت یازدهم رنگ باخت/ جیب کشاورزان لرستانی خالی تر شد

خرید تضمینی گندم در دولت یازدهم رنگ باخت/ جیب کشاورزان لرستانی خالی تر شد
شناسه خبـر : ۱۰۰۴۸ دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳

با گذشت یک ماه از برداشت محصولات کشاورزی،دولت نتوانسته پول گندم کاران را پرداخت کند و کشاورزان منتظر دریافت دسترنج خود هستند.

به گزارش سفیر افلاک،خرید تضمینی گندم از اقدامات دولت در حمایت از تولید وخود کفایی این محصول استراتژیک است که در پایان عمر کاری دولت یازدهم این قانون حمایتی رنگ بی عملی به خود می گیرد.

 

هر چند این بی تدبیری دولت و خاطرات تلخ مردم از پرداخت دیرهنگام پول گندم کاران در سال زراعی گذشته باعث شد تعداد زیادی از کشاورزان،گندم خود را به مراکز خرید بخش خصوصی دهند.

 

حالا نگرانی ها از قاچاق گندم از طریق همین مراکز به خارج از کشور هم به دغدغه دیگری در این ایام تبدیل شده است.

 

حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور دولت یازدهم که دست خوبی بر آتش در دادن وعده های سرخرمن دارد نشان داد چهار سال ریاست جمهوری ایشان فقط در چند ماه پایانی عمر دولت خلاصه می شود واگر می خواهد کاری انجام دهد فقط نزدیک به انتخابات آن را در اولویت قرار می دهد.

 

زیرا بارها از زبان دکتر روحانی شنیده ایم که برای بیشتر برنامه های دولت دم از بی پولی و وجود تحریم می زدند ولی به راحتی در ماه های پایانی عمر دولت یازدهم مستمری مددجویان نهادهای حمایتی را دو برابر افزایش داد.

 

این در حالی که راه اندازی سامانه کارورزی که به جوانان بیکار پول پرداخت می شود و سامانه خدمات رفاهی دولت که به خانواده های محروم کمک مالی صورت می گرد و سهام عدالت بخشی از بازی های وعده گونه دولت برای دل خوش کردن مردم بود که پس از انتخابات و انتخاب مجدد روحانی به عنوان رئیس جمهور این وعده ها هم نیز فروکش کرد وخبری از نتایج این بازی های تبلیغاتی نیست.

 

گندم پلدختر

 

امیر رضایی از کشاورزان پلدختری گفت:حدود 20روز گذشته 14تن گندم تحویل مراکز خرید دولت داده ام ولی غیر از یک قبض فعلا پولی به حساب ما واریز نشده است.

 

وی بیان کرد: کشاورزی ما بیشتر به صورت قرضی است و هم اکنون طلب کاران پول سم ،کود و ...را از ما طلب می کنند و واقعا خسته شدیم اینقدر وعده دروغ از مسئولان برای پرداخت پول شنیده ایم.

 

این کشاورزی پلدختری ادامه داد:سال گذشته هم بین ده تا 15روز تاخیر در پرداخت پول گندم داشتیم.

 

برداشت گندم پلدختر

 

گندم کار دیگر پلدختری اظهار داشت:خرید تضمینی گندم یعنی دولت به مانند سالیان گذشته کمتر از 72ساعت پول گندمکاران را بدهد نه تا یک ماه پیش خود نگه دارد.

 

علی مردانی تصریح کرد: این روزها که مردم برای مایحتاج ایام ماه مبارک رمضان نیاز به پول دارند دولت پول کشاورزان را نمی دهد.

 

وی ادامه داد:این بد قولی های دولت باعث می شود که در سال های آینده کسی گندم به دولت تحویل ندهد و بازار آزاد با میزان کمی به ازای پول نقد به فروش برساند.

 

میرزا محمد مرادی مدیرجهادکشاورزی پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز با بیان اینکه برخی از کشاورزان را برای دریافت وجه به بانک عامل کشاورزی معرفی کرده ایم تصریح کرد:طی 57فایل تعداد 3هزار و447نفر با میزان 17هزار و227تن گندم به بانک برای دریافت وجه معرفی کرده ایم.

 

 مدیرجهادکشاورزی پلدختر ادامه داد:کار برداشت ازسطح24هزارو 180هکتار مزارع گندم وجو در شهرستان پلدختر از 25اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان مردادماه ادامه دارد.

 

حالا باید دید دولت چگونه می تواند پس از گذشت یک ماه از زمان برداشت محصولات کشاورزی ،دل گندم کاران را شاد کند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

5 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران