چرخ شادی در شهربازی کیو نمی‌چرخد

چرخ شادی در شهربازی کیو نمی‌چرخد
شناسه خبـر : ۱۰۰۳۴ یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵

امروزه داشتن زیرساخت‌های گردشگری یکی از مهم‌ترین عوامل برای جذب گردشگر و همچنین توسعه‌یافتگی و درآمدزایی به شمار می‌رود. از سوی دیگر برای تأمین نیازهای رفاهی مردم باید بتوان زیرساخت‌های مناسبی در شهرها ایجاد کرد...

به گزارش سفیر افلاک امروزه داشتن زیرساخت‌های گردشگری یکی از مهم‌ترین عوامل برای جذب گردشگر و همچنین توسعه‌یافتگی و درآمدزایی به شمار می‌رود. از سوی دیگر برای تأمین نیازهای رفاهی مردم باید بتوان زیرساخت‌های مناسبی در شهرها ایجاد کرد.


در همین راستا وجود شهربازی یکی از زیرساخت‌های گردشگری محسوب می‌شود و در اغلب شهرهای کشور نیز شاهد فعال بودن شهربازی‌ها هستیم.
 در شهر خرم‌آباد نیز در دهه‌های گذشته چندین شهربازی بزرگ و کوچک فعال بودند، اما طی چند سال گذشته شاهد غیرفعال شدن تمامی این شهربازی‌ها هستیم.


خرم‌آباد با وجود داشتن تمامی ظرفیت‌ها، به عنوان مرکز استان شهربازی ندارد و این موضوع به هیچ عنوان قابل‌قبول نیست. مدت زمان زیادی است که از تعطیلی شهربازی کیو خرم‌آباد می‌گذرد و تاکنون اقدامی در جهت احیای این مجموعه انجام نشده است. اختلاف میان شهرداری و بهره‌بردار سابق باعث شده تا این موضوع به مراجع قضایی کشیده شود و در نتیجه بلاتکلیفی شهربازی کیو ادامه داشته باشد.


همشهریان خرم‌آبادی از تعطیلی شهربازی خرم‌آباد به شدت گلایه‌مند بوده و معتقدند؛ باید اقدامات لازم برای احیای مجدد شهربازی کیو در دستور کار قرار گیرد چرا که با آغاز فصل تعطیلات، راه‌اندازی مجدد این مرکز تفریحی می‌تواند بخشی از اوقات فراغت مردم خرم‌آباد را پر کند.

شهربازی تعطیل است

یکی از شهروندان خرم‌آبادی می‌گوید: چند ماهی است که به شهربازی مراجعه می‌کنم، اما همواره با در بسته این مجموعه روبرو می شوم در حالی که وسایل آن در حال خاک خوردن هستند؛ چرا باید این مجموعه تفریحی تعطیل باشد و مسئولان نیز  اقدامی برای تعیین تکلیف آن انجام ندهند.


«امید داوودی» ادامه می‌دهد: در گذشته چند شهربازی در خرم‌آباد وجود داشت اما به دلیل بی‌توجهی مسئولان، تمامی آنها تعطیل شده‌اند، به همین دلیل آنها باید در این راستا پاسخگو باشند و شرایط را برای احیای مجدد شهربازی‌هایی همچون کیو در خرم‌آباد مهیا کنند.


تلاش برای احیای شهربازی کیو
«یحیی عیدی بیرانوند» شهردار خرم‌آباد هم با بیان اینکه طی سال‌های گذشته شهرداری به ایجاد امکانات و زیرساخت‌های گردشگری توجه ویژه‌ای داشته، اظهار می‌کند: اقدامات مختلفی در این زمینه صورت گرفته است. تکمیل طرح‌های در دست اجرا همچنان در دستور کارمان قرار دارد. بی‌گمان با تحقق این اهداف شاهد توسعه بیش از پیش گردشگری در لرستان و خرم‌آباد خواهیم بود.


وی می‌افزاید: شهربازی کیو خرم‌آباد دارای قدمت بسیار زیادی بوده و از دیرباز تاکنون مردم از آن استفاده می کرده‌اند. با این وجود در سال‌های گذشته شاهد به اتمام رسیدن قرارداد فی‌مابین شهرداری و بهره‌بردار طرح بودیم. دلایل مختلفی همچون اختلاف با بهره‌بردار باعث بلاتکلیفی این مجموعه شده است. این اختلاف باعث شد تا موضوع برای رسیدگی بیشتر به مراجع قضایی ارجاع داده شود. پس از ارائه مستندات مقرر شد تا شهرداری خرم‌آباد مبلغی در حدود یک و نیم میلیارد تومان به دلیل اضافه کردن وسایل و تجهیزات جدید به بهره‌بردار پرداخت کند.


عیدی بیرانوند با اشاره به لزوم پرداخت مبلغ اشاره شده، عنوان می‌کند: با توجه به مشکلات مالی شهرداری برای تعیین تکلیف مجدد شهربازی کیو باید بتوانیم از ظرفیت سرمایه‌گذاران جدید استفاده کنیم تا علاوه بر پرداخت مبلغ بدهی‌ شهرداری به بهره‌بردار قبلی، شرایط برای احیای مجدد این زیرساخت مهیا شود.

امیدواریم با ارائه تسهیلات و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاران زمینه برای سرمایه‌گذاری جدید در شهربازی کیو مهیا شود و ظرف ماه‌های آینده شاهد تعیین تکلیف این مجموعه باشیم.


شهردار بیان می‌کند: از تمام ظرفیت خود برای احیای مجدد شهربازی کیو استفاده خواهیم کرد. از سرمایه‌گذاران نیز برای سرمایه‌گذاری در این مجموعه دعوت می‌شود.


گلایه از بلاتکلیفی شهربازی کیو


«حسن آذری» عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد هم می‌گوید: اکنون زمان زیادی از تعطیلی شهربازی کیو خرم‌آباد می‌گذرد و مسئولان شهرداری نیز  اقدامی عملی برای تعیین تکلیف این مجموعه انجام نداده‌اند.  این در حالی است که این دیار ظرفیت‌های زیادی در حوزه گردشگری داشته و نباید شاهد وضعیت کنونی باشیم.


وی عنوان می‌کند: مردم خرم‌آباد در زمان فعالیت شهربازی کیو  بخشی از اوقات فراغت فرزندان خود را در این مجموعه پر می‌کردند اما تعطیلی شهربازی این فرصت را از مردم گرفته است. علت تعطیلی شهربازی خرم‌آباد اختلاف میان شهرداری و بهره‌بردار آن بوده که این موضوع به دستگاه قضایی رفته و در حال پیگیری است.


آذری بیان می‌کند: به هر حال باید این مجموعه از سوی مسئولان تعیین تکلیف شود و نباید هیچ‌ کوتاهی در این راستا صورت گیرد، چرا که اکنون مردم از تعطیلی شهربازی گلایه‌مند هستند و نباید کو‌تاهی‌ها  را  در این خصوص توجیه کنیم.

منبع: همشهری لرستان

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران