گزارشی از نشست خبری منتخبین شورای شهر بروجرد؛

نبود آماری دقیق از تعداد نیروها و بدهی شهرداری/ برخی از شهرداری حقوق می گیرند اما در نهادی دیگر کار می کنند

نبود آماری دقیق از تعداد نیروها و بدهی شهرداری/ برخی از شهرداری حقوق می گیرند اما در نهادی دیگر کار می کنند
شناسه خبـر : ۱۰۰۲۵ شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵

بعد از هزاران مشکل در شهرداری بروجرد امروز برخی از منتخبین شورای شهر در نشست خبری اعلام کردند که آماری از میزان بدهی و تعداد پرسنل شهرداری در دست نیست و تناقض وجود دارد که 10 ها مورد وجود دارد که نیروی از شهرداری حقوق می گیرد ولی در نهادی دیگر کار می کند.

به گزارش سفیر افلاک حال و روز شهرداری بروجرد از مدتها قبل ناخوش بود، حقوق معوقه کارگران، میزان بدهی و هزاران مشکل دیگر که شورای چهارم و شهرداری نتوانستند در راستای حل این مشکلات اقدام اساسی انجام دهند.

 

در برگزاری انتخابات شوراها شهروندان بروجرد از بین 190 نفر 9 نفر را انتخاب کردند تا راهی شورای شهر شوند و بتوانند کارهایی چشمگیر انجام دهند.

 

جمعی از منتخبین شورای شهر پنجم در دفتر خبرگزاری ایرنا حضور یافتند و در نشست خبری شرکت کردند.

 

نشست

 

برخی از شهرداری حقوق می گیرند اما در نهادی دیگر کار می کنند

"ابراهیم بیاتی " از دیگر منتخبین افزود: شورا محلی است که خرد و تلاش جمعی را می طلبد و برای موفقیت در شورا نیاز است که تعاملی صورت گیرد و انتظار بسیاری از شهروندان این است که شورا بتواند شهرداری را از این وضعیت نجات دهد و با توجه به این که کارگران هم از این وضعیت ناراضی هستند نیاز است شورا به خوبی عمل کند و زمانی همه این مشکلات حل می شود و وضعیت تغییر می کند که همه پای کار باشند.

 

وی بیان کرد: شهرداری که نتواند نان بر سفره های کارگران بیاورد و کارگران بین 6 تا 8 ماه حقوق معوقه داشته باشند موفق عمل نکرده و به نظر می رسد حقوق های معوقه کارگران ناشی از عدم مدیریت صحیح است.

 

به گفته وی حقوق های معوقه دغدغه همه مردم و کارگران است اما در این میان شهرداری آماری از کارکنان خود ندارد و متاسفانه برخی از کارکنان شهرداری گُم هستند چرا که آمارشان در شهرداری وجود دارد اما خودشان در آنجا کار نمی کنند.

 

بیاتی تصریح کرد: برخی از شهرداری حقوق می گیرند اما در نهادی دیگر مشغول به کار هستند که امارشان به بیش از 10 ها مورد می رسد که برای رفع مشکلات نیاز است ابتدا آمار و اطلاعات درستی در دست داشته باشیم تا بتوانیم برای آنها گام برداریم.

 

وی با اشاره به این که نمی توان زمان دقیقی را برای رفع مشکل حقوق معوقه کارگران اعلام کرد افزود: البته این سوال از سرپرست فعلی شهرداری بروجرد پرسیده شده و در جواب گفته شد که حدود سه سال طول می کشد تا به نقطه صفر برسیم.

 

به گفته وی برخی از مردم برای تفریح و گذران اوقات فراغت در بلوارها می نشینند و این تاسف بار است و نیاز است شهردار فضاهای سبز و مکان های مورد نیاز را برای تفریح خانواده ها فراهم کند.

 

 نشست

 

جاذبه های بروجرد به خوبی مدیریت نشده است

"رضا بهنود فر" یکی از منتخبین گفت: مسئولان در بسیاری از موارد پاسخگو نیستند اما نیاز است که شفاف سازی صورت گیرد و مسئولان باید توجه داشته باشند که در اتاق شیشه ای بوده و همواره کارهای آنها دیده می شود و نیاز است در همه شرایط پاسخگو باشند.

 

وی با اشاره به ظرفیت های موجود بروجرد افزود: در شهرستان بروجرد جاذبه ها و ظرفیت هایی وجود دارد و توریست ها همیشه جایی را انتخاب می کنند که راحت باشند اما به نظر می رسد جاذبه های دینی این شهر به خوبی مدیریت نشده و بسترهای لازم برای جذب سرمایه گذار و توریست فراهم نیست.

 

به گفته وی با توجه به این که کمبود سرمایه اجتماعی داریم نیاز است که این سرمایه فراهم شود تا اعتماد ایجاد گردد و نیاز است برای پیشبرد اهداف در شهرداری و شورای شهر دست های آلوده قطع شود.

 

وی بیان کرد: انتظاراتی از شورای شهر وجود دارد که این انتظارات در دراز مدت انجام می شود و شورای شهر پنجم در تلاش است تا شهرداری توانمند را انتخاب کند،شخصی که بتواند در شرایط لازم مدیریت خوبی داشته باشد.

 

از جذب و استخدام سفارشی در این دوره از شورا خبری نیست

در ادامه این نشست خبری " محمد پرهام "افزود: با توجه به وجود مشکلات فراوان در شهرداری نمی توان از شورای پنجم انتظار معجزه داشت چرا که کار سخت است و برای رفع مشکلات موجود زمان زیادی نیاز است.

 

به گفته وی در این دوره از شورا قصد داریم دیوارهای شورا شیشه ای شود و همه تصمیمات و رای گیری و برنامه های شورا به صورت شفاف اعلام شود.

 

پرهام با انتقاد از این که در حال حاضر آمار دقیقی از میزان بدهی و پرسنل شهرداری در دست نیست گفت: متاسفانه میزان بدهی شهرداری و تعداد پرسنل مشخص نیست و مدیران بخش ها اطلاعاتی از دورن دستگاه ندارند و نیاز است برای اجرای کارها و رفع مشکلات ابتدا آمار و اطلاعات درستی در دست باشد.

 

وی بیان کرد: همیشه سرمایه گذار جایی را برای سرمایه گذاری انتخاب می کند که امنیت باشد و نیاز است برای سرمایه گذار بستر لازم فراهم شود و با توجه به این که ساخت و سازها اندک است نیاز است سرمایه گذار وارد شود و درآمدهای دیگری ایجاد شود.

 

پرهام با اشاره به این که روزانه 150 تا 200 تن زباله در بروجرد تولید می شود افزود: می توان از این طلای کثیف تولید ثروت کرد و فقط نیاز است که برنامه ریزی  شود و مدیریت لازم صورت گیرد.

 

به گفته وی با توجه به این که در سنوات گذشته افرادی به صورت رابطه جذب شهرداری شده اند شورای شهر پنجم قصد اخراج آنها را ندارد اما نیاز است که ساماندهی صورت گیرد و تعداد پرسنل به 800 نفر برسد تا شهرداری با بدنه سبک بتواند کار کند.

 

وی به عزل و نصب مدیران اشاره کرد و گفت: نیاز است مدیرانی روی کار آیند که توانایی لازم را داشته باشند و در این شورا از جذب و یا جابجایی مدیران به صورت سفارشی خبری نیست.

 

منتخب شورای شهر اضافه کرد: قراردادها و گزارش های مالی در شورای شهر هر چند ماه یکبار اعلام می شود و اگر کار با صداقت پیش رود ارائه این گزارشها مشکلی ندارد اما وقتی برخی از ارائه آمار هراس دارند نشان دهنده فساد است.

 

فاجعه است که آماری از نیروها و بدهی شهرداری وجود ندارد

"فریبرز محسنی" دیگر منتخب شورای شهر بروجرد گفت: امروز بروجرد چشم اندازی نسبت به آینده ندارد اما در تلاش هستیم تا برنامه و چشم اندازی را طراحی کنیم و نیاز است که بروجرد به جایگاه واقعی خود برسد.

 

به گفته وی نیاز است شورا نیز به جایگاه خود برسد و این یک فاجعه است که آمار مشخصی از نیروها و میزان بدهی در دست نیست و پتانسیل شورا بالا بوده و باید به شورای عالی استان راه یابند.

 

محسنی با اشاره به ظرفیت های بروجرد گفت: بروجرد یک گنج است که نیاز است برای رسیدن به توسعه و اهداف بسترهای لازم فراهم شود و باید گفت که جناح بندی در این شورا هیچ نقشی ندارد و تنها هدف اصلی تلاش برای رفع مشکلات و موفقیت شهر است.

 

وی با اشاره به انتخاب شهردار افزود: هنوز تصمیمی برای شهردار گرفته نشده و در تلاش هستیم تا از بین گزینه های در نظر گرفته بهترین فرد را که توانمند باشد را انتخاب کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

6 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران